Ziołowe sposoby na dolegliwości menstruacyjne

Ziołowe sposoby na dolegliwości menstruacyjne

Przez całe życie kobieta może mieć około 400 cykli menstruacyjnych. Dlatego z pewnością męczące jest to, kiedy każdego miesiąca cierpisz z powodu silnych bóli miesiączkowych. Niektóre kobiety skarżą się na tak ogromny ból, który wręcz ciężko znieść. Niestety nie brakuje także dolegliwości pobocznych, takich jak mdłości, bóle głowy, silne skurcze, rozchwianie emocjonalne, biegunka, zaparcia, wymioty. Wiele symptomów pojawia się już na kilka dni przed wystąpieniem krwawienia. Jeśli przyjmujesz w tym okresie wiele tabletek przeciwbólowych, postaraj się zamienić je na preparaty ziołowe, co za tym idzie – bezpieczne dla Twojego organizmu.
Reklama
  1. Rumianek
Jest to roślina, która ma silne właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Ponadto złagodzi Twoje skołatane nerwy i sprawi, że bardziej łagodnie przejdziesz przez ciężki cykl menstruacyjny. Jeżeli chcesz, żeby rumianek okazał się być skutecznym środkiem, pij napar z niego 2 do 3 razy dziennie. Taki napar warto zacząć pić już na tydzień przed wystąpieniem krwawienia.
  1. Kalina koralowa i śliwolistna
Rośliny te, mają wyjątkowe właściwości rozluźniające, dzięki czemu pomogą w rozluźnieniu mięśni macicy i jelit. Dodatkowo wykazują zastosowanie przeciwbólowe, a także kojące nerwy i napięcie. Wyciąg z kaliny pomoże Ci także w opanowaniu silnego krwawienia.
Reklama
Żeby sporządzić odpowiedni wywar, zagotuj 250 ml wody i dodaj łyżkę stołową korzenia kaliny i gotuj przez 12 minut. Wywar spożywaj 2 razy dziennie po 100-150 ml.
  1. Dzięgiel chiński
Jest to kolejna roślina, dzięki której złagodzisz bóle menstruacyjne. Dodatkowo również ukoi nerwy i zniweluje skurcze macicy. Dzięgiel polecany jest także osobom, które mają problem z regularnością cykli menstruacyjnych. Jednak w odróżnieniu od kaliny, nie jest polecany kobietom, które zmagają się z obfitymi krwawieniami. Żeby przygotować napar, zaopatrz się w 4 plastry korzenia dzięgielu, pół litra wody oraz 10 chińskich daktyli. Wlej do garnka pół litra wody i wrzuć pozostałe składniki. Gotuj całość przez 20 minut. Napar należy pić 2 razy dziennie.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kwiaty rumianku w miseczce, obok dwie szklane małe buteleczki z ekstraktem z rumianku
Rumianek lekarski, znany również jako Matricaria chamomilla, to jedno z najpopularniejszych ziół w Polsce. Jego delikatne, białe kwiaty i charakterystyczny zapach sprawiają, że jest rozpoznawalny i często stosowany zarówno w medycynie naturalnej, jak i w kosmetyce. Rumianek lekarski ma wiele właściwości zdrowotnych, które czynią go niezwykle cennym dodatkiem do naszej codziennej pielęgnacji. Dlaczego warto sięgnąć po ten naturalny skarb? Przekonajmy się!
zaparzony rumianek
Doskwiera Ci ból żołądka? To powszechna dolegliwość, która może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak stres, niezdrowa dieta, infekcje czy nadużywanie leków. Jeśli szukasz naturalnych sposobów na złagodzenie bólu żołądka, zioła mogą być doskonałym rozwiązaniem. Zdradzamy Ci najskuteczniejsze zioła na ból żołądka, które mogą przynieść ulgę i poprawić Twoje samopoczucie.
Pokrzywa w dzbanku do zaparzania
Czy wiesz, że pokrzywa zwyczajna jest jednym z najbardziej wszechstronnych ziół leczniczych? Napar z pokrzywy może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, ale jak każdy inny produkt, ma również swoje minusy. Przed rozpoczęciem regularnego picia naparu z pokrzywy, warto znać przeciwwskazania i ograniczenia związane z jego spożyciem. W tym artykule dowiesz się o potencjalnych minusach picia pokrzywy i kiedy powinieneś unikać tego naparu.
Reklama
Reklama
Reklama