Wiele osób myśli, a wręcz ma pewność, że przyjaźń jest o wiele bardziej istotna nawet od samej miłości. Dlaczego? Pewnie dlatego, że uczucie jakim jest miłość właśnie, przynosi często rany i pozostawia pustkę po rozstaniu się z partnerem. Przyjaźń natomiast, jeśli jest prawdziwa, podobno potrafi przezwyciężyć wszystko. Zazwyczaj szukamy przyjaźni z osobami tej samej płci. Co jednak, jeśli mamy do czynienia z przyjaźnią damsko – męską?

Zwolenników tego rodzaju przyjaźni ciągle przybywa. Kobiety pragną przyjaźnić się z osobami płci przeciwnej, bo odczuwają przy nich poczucie bezpieczeństwa. Sądzimy, że mężczyzna lepiej nam doradzi, przynajmniej w temacie naszego związku lub po prostu innego mężczyzny. Z kolei mężczyźni chcą przyjaźnić się z kobietą, bo znajdują w tej relacji empatię, zrozumienie, ciepło. Takie porozumienie kobiety i mężczyzny i ich wzajemne uzupełnianie się jest możliwe bez uczucia miłości? Zdania oczywiście są bardzo podzielone. Zależy to od wielu czynników, takich jak charakter czy usposobienie każdego z przyjaciół. Należy pamiętać, że w tej sytuacji linia pomiędzy przyjaźnią, a miłością jest niezwykle krucha.

Rozwiązania takiego stanu rzeczy mogą być trzy. Po pierwsze przyjaźń może zamienić się w obustronną miłość. Po drugie przyjaźń może pozostać przyjaźnią na zawsze. Najgorszy jest trzeci scenariusz, kiedy zakochuje się jedna osoba, a druga nadal pragnie tylko przyjaźni. Należy przede wszystkim pamiętać, że nie warto oszukiwać samych siebie i od razu przyznawać się do swoich emocji i uczuć. Jeżeli traktujecie się jak rodzeństwo – super! W takim razie zapewne zyskaliście przyjaźń na całe życie. Jeżeli pokochałaś swojego przyjaciela – niezwłocznie mu o tym powiedz. Jeśli odwzajemni Twoje uczucia – będziesz szczęśliwa, jednak jeżeli tego nie zrobi, przynajmniej pozbędziesz się złudzeń i szybciej dojdziesz do siebie. Jak to mówią – najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa.

Pamiętajcie, że każda przyjaźń jest ważna i niesamowicie drogocenna, jeśli tylko jest prawdziwa! Powodzenia!

(Visited 181 times, 1 visits today)