Kolczyki to bardzo istotny element wśród kobiecych zbiorów biżuterii. Niekiedy można usłyszeć, że Panie czują się bez kolczyków niczym bez makijażu. Ten fakt podkreśla, jak ważną rolę odgrywają one w naszym wyglądzie.Większość z nas ma przekłute uszy od dzieciństwa, dlatego też ilość par kolczyków w naszych szkatułkach jest naprawdę okazała. Jednak zastanów się nad tym czy wszystkie z nich są odpowiednio dopasowane do Ciebie, wyglądu Twoich uszu oraz kształtu Twojej twarzy. Dowiedz się tego już teraz i zrób wstępną selekcję swojej nausznej biżuterii.

Kształt i rozmiar ucha

Niesamowicie często przy zakupie tej części biżuterii, kierujemy się panującymi trendami. Niestety nie zawsze jest to odpowiedni i dobry trop. Każda z nas ma inny kształt i rozmiar ucha, co za tym idzie, nie wszystkie kolczyki wyglądają tak samo na każdym uchu. Jeśli Twoje uszy są niewielkich rozmiarów – takie też kolczyki powinnaś nosić. Jeżeli jednak płatek małżowiny usznej jest nieco większy – zakładaj bardziej masywną biżuterię.

Kształt twarzy

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, którym należy się kierować przy doborze kolczyków, jest kształt naszej Twarzy. Jeśli Twoja twarz jest okrągła, celuj w długie, najlepiej jak najbardziej delikatne i subtelne egzemplarze. Przede wszystkim unikaj wtedy kolczyków w kształcie koła.

Jeżeli jednak Twoja twarz jest pociągła, postaraj się wybierać kolczyki krótkie, najlepiej tak zwane wkręty. Wyeliminuj z góry rodzaje proponowane przy twarzy okrągłej.

Natomiast jeśli posiadasz bardziej kwadratowy kształt twarzy, celuj przede wszystkim w dłuższą, ale całkowicie niemasywną biżuterię nauszną. Pozwoli Ci to na wysmuklenie twarzy i zapobiegnie jej dodatkowemu, optycznemu poszerzeniu.

Kondycja uszu

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że w całym tym kolczykowym szaleństwie, nie można zapomnieć o kondycji uszu. Postaraj się, żeby cieszyły się one zdrowym i pięknym wyglądem. Stawiaj na biżuterię wykonaną ze srebra, złota albo z jak najmniej szkodliwego sztucznego tworzywa. Na bieżąco sprawdzaj, jak reagują Twoje uszy na materiał i tworzywo, z którego wykonane są kolczyki oraz na ich ciężar. Zbytnie obciążenie uszu może spowodować ból oraz ich podrażnienie.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

(Visited 347 times, 1 visits today)