Wśród klientów instytucji pozabankowych górują czterdziestolatkowie - dlaczego?

Finanse Czwartek, 29 listopada 2018
Oceń:
4 / 29 głosów
Wśród klientów instytucji pozabankowych górują czterdziestolatkowie - dlaczego?

Pośród osób, które ukończyły 40 lat, aż 28% badanych chętnie korzysta z usług branży pożyczkowej. Okazuje się, że liczba pożyczkobiorców rośnie z dnia na dzień.

40 - latkowie na czele rankingów

Firmy pożyczkowe przede wszystkim charakteryzują się elastycznością w podejściu do swoich klientów. Większość z nich posiada stronę internetową, na której zamieszczane są wszelkie informacje dotyczące przedsiębiorstwa i jego produktów. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, możemy w szybki i łatwy sposób zdobyć interesujące nas dane. Rozwój technologiczny i automatyzacja usług pozwalają nam zaoszczędzić czas.
Badania potwierdzają, że około 61% pożyczkobiorców powyżej 40 roku życia zamieszkuje tereny wiejskie i aż 59% zaciąga pożyczki online. Swobodny dostęp do internetu umożliwia otrzymanie pomocy finansowej szybko, bez wychodzenia z domu. Jednak nie należy ograniczać się do informacji ze strony pożyczkodawcy. Zawsze powinniśmy wspierać się opiniami ekspertów.

W internecie nie brakuje instytucji pożyczkowych takich jak www.viasms.pl, które mają na celu niesienie pomocy zagubionym wśród licznych propozycji klientom. Warto korzystać z takich porad, gdyż są one bezpłatne i często pozwalają uniknąć niepotrzebnych błędów.

Jasno postawione cele przynoszą wiele korzyści

Osoby po 40-tym roku życia nie podejmują ważnych decyzji w sposób nieprzemyślany, a ich stosunek do pieniędzy nie jest tak swobodny i beztroski, jak to bywa u osób młodszych. Polacy po 40-stce doskonale znają swoje możliwości finansowe. Mają też ściśle skonkretyzowane cele, na które przeznaczają pożyczaną gotówkę. Dopasowują wysokość rat do swojego budżetu, dzięki czemu bez problemu regulują zobowiązania. Przez to są wiarygodni dla firm pożyczkowych, które chętnie podejmują z nimi współpracę.

Z drugiej strony, o ile banki udzielają kredytów na konkretne cele, o tyle firmy pożyczkowe nie są zainteresowane tym, na co pożyczkobiorca przeznaczy pożyczoną sumę. O wiele chętniej wydają pozytywne decyzje osobom, które mają stabilną sytuację finansową, ponieważ daje to pewność, że zwrócą pieniądze w terminie

Wiarygodność domeną ludzi po czterdziestce

Uczciwy, doświadczony, konkretny - taki obraz czterdziestoletniego klienta mają firmy pożyczkowe. Nic więc dziwnego, że takie osoby mają o 51% wyższą przyznawalność pożyczek niż ich młodsi koledzy. Ma na to wpływ terminowość, która jest cechą czterdziestoletnich pożyczkobiorców – aż 87% z nich spłaca zobowiązania w wyznaczonym okresie.

Warto także wspomnieć, że 56% pożyczkobiorców po spłaceniu jednej pożyczki decyduje się na wzięcie kolejnej. Jak pisaliśmy wyżej, ludzie dojrzali mają wiele marzeń, do których realizacji ochoczo przystępują. Jednak większość z nich ma nadal na swoim utrzymaniu dzieci, które potrafią w znacznym stopniu uszczuplić dochody gospodarstwa domowego. Roztropność czterdziestolatków nie pozwala na naruszenie budżetu, więc swoje plany realizują dzięki sektorowi pozabankowemu w którym dostępna jest szybka gotówka wypłacana każdemu pożyczkobiorcy, który spełni jedynie minimum formalności. Warto tu wspomnieć także o darmowej pożyczce. Wszystkich, którzy szukają pożyczki za prawdziwe 0 złotych zachęcamy do zapoznania się z artykułem Szybka pożyczka – jak skorzystać z niej za darmo? Znajdziemy w nim informacje które instytucje pożyczkowe udzielają nieoprocentowanej gotówki bez żadnych opłat i na jakich warunkach.