Złoty pierścionek z niebieskim oczkiem na białym tle
Materiał partnera

Złoty pierścionek z niebieskim oczkiem – trendy i symbolika

Pierścionki z niebieskimi kamieniami szlachetnymi są pięknym i eleganckim dodatkiem do każdej stylizacji. Niebieski kolor jest związany z wodą, co symbolizuje odnowę, odrodzenie i witalność. Oznacza również wierność, lojalność i wytrwałość. Niebieskie kamienie szlachetne są również uważane za symbol szczęścia i szczęśliwego zakończenia. Poznaj aktualne trendy i wybierz odpowiedni pierścionek dla siebie.
Reklama

Złoty pierścionek z niebieskim oczkiem – idealny na pierścionek zaręczynowy

Złoty pierścionek z niebieskim oczkiem będzie idealnym prezentem dla kogoś, kogo kochasz. Niebieski kolor jest związany z wiernością i lojalnością, dlatego taka biżuteria będzie doskonałym sposobem, by wyrazić swoje uczucia. Pierścionki są dostępne w wielu różnych stylach i kształtach, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz idealny model dla swojej ukochanej.

Biżuteria z niebieskim oczkiem to symbol spokoju i świeżości

Możesz zdecydować się na pierścionek z jednym dużym oczkiem w kolorze nieba lub kilkoma mniejszymi. Do wyboru są kamienie okrągłe, owalne, kwadratowe lub trójkątne. Będzie to piękny i trwały prezent, który będzie służył przez wiele lat.

Reklama

Pierścionek z niebieskim oczkiem – wybieramy kamień

Szafir. Najpopularniejszym kamieniem o niebieskim kolorze jest szafir, czyli twardy i rzadki minerał. Zgodnie z wierzeniami ukryta jest w nim mądrość. Pasuje do kobiety pewnej siebie, lubiącej ponadczasową elegancję. Pierścionek z szafirem to częsty wybór na zaręczyny. Będzie idealny na tę okazję dla miłośniczki barwnych kamieni. To symbol prawdy i sprawiedliwości, jest kamieniem czystości i nieśmiertelności.

Topaz. Topazy to kamienie występujące w wielu kolorach, m.in. niebieskim albo fioletowym. Najpopularniejsze biżuteria z topazem o barwie niebieskiej. Najbardziej cenione są błękitne topazy, które mają wybitną przezroczystość.

Reklama

Pięknie komponują się też w duecie z diamentami. Topazy stanowią źródło harmonii i spokoju.

Tanzanit. Wyróżnia się nietuzinkowym odcieniem – na granicy niebieskiego i fioletu. Należy do rzadkich kamieni i występuje jedynie na terenie Tanzanii, a jego wartość rośnie, gdyż jego złoża prawdopodobnie wyczerpią się za około 15 lat. Został odkryty dopiero w latach 60. XX wieku. Tanzanit łączy energię serca i umysłu.

Pierścionek z niebieskim oczkiem może być oprawiony zarówno w złoto, jak i srebro. Wiele modeli zachwyca barwą, gdyż odcieni niebieskiego koloru jest wiele do wyboru. Możesz zdecydować się na konkretny, kierując się jego kolorystyką, ale także symboliką.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama