Reklama

ból gardła

1/3
Męczy Cię ból gardła? Sprawdź, jak sobie z nim poradzić
pixabay.com
Na początek warto zastosować płukanki. Najpopularniejszą jest ta z wody oraz soli. Łyżeczka soli na szklankę wody wystarczy i trzeba płukać 3 razy w ciągu doby. Świetnie sprawdzi się także płukanka ziołowa. Przygotowujemy ją z szałwii, malin oraz rumianku. Po zalaniu suszu wrzątkiem, należy odczekać minimum 10 minut. Ta płukanka jest smaczna i można ją również pić.
Reklama

Ból gardła może do nas przyjść niespodziewanie. Często nie jest też poprzedzony żadnymi innymi objawami. Z początku trudno określić czy powodują go bakterie, czy wirusy i choć teoretycznie można się tego domyślić po objawach, to lepiej zrobić po prostu wymaz i mieć stuprocentową pewność.

Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: ból gardła - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
01 listopada 2019
Czytaj więcej
Kobieta pluskającą gardło woda z solą
Ból gardła to powszechny problem, który może być objawem różnych schorzeń. Płukanie gardła solą to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod łagodzenia bólu gardła. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować roztwór soli do płukania gardła i jakie są korzyści płynące z tego prostego, domowego sposobu na ból gardła.
Goździki  na blacie i na drewnianej łyżce
Goździki to nie tylko popularny dodatek kulinarny, ale także roślina o wielu właściwościach zdrowotnych. Ich intensywny aromat i wyjątkowy smak sprawiają, że są one często wykorzystywane w kuchni, jednak warto wiedzieć, że mają one również wiele innych zastosowań. W tym artykule dowiesz się o właściwościach goździków i sposobach ich wykorzystania w różnych sytuacjach.
Ból gardła
Gdy dojdzie do podrażnienia gardła, co może być efektem wystawienie się na działanie niskich temperatur, mrozu czy też nawet klimatyzacji, przeważnie dochodzi jednocześnie do wystąpienia dolegliwości bólowych, które mogą osiągnąć zróżnicowany poziom nasilenia.
Cebula pokrojona na desce, obok nóż. Cebula w całości i przekrojona na pół w tle.
Czasami nie trzeba być nawet szczególnie chorym, by zmagać się z bólem gardła. Ta przypadłość może wziąć się chociażby z dłuższego przebywania na dworze przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zmuszających człowieka do ciągłego wdychania zimnego i przeszywającego krtań powietrza.