Pasztet z fasoli podany z kiszonymi ogórkami na drewnianej desce
Canva.com

Jak przygotować pasztet z kaszy jaglanej?

Nie tylko mięsne pasztety są smaczne. Na Wielkanoc albo nawet i bez żadnej szczególnej okazji warto zaproponować swoim gościom i rodzinie pewną alternatywę dla typowej mięsnej masy, czyli pasztet wykonany z samych warzyw, oliwy i ulubionych przypraw. Odpowiedniej struktury nada mu nic innego jak... kasza jaglana!
Reklama

Jest ona wprost idealnym produktem na soczysty pasztet warzywny, któremu nie powinni oprzeć się nawet urodzeni mięsożercy, do tej pory akceptujący wyłącznie mięsne wyroby.

Kasza jaglana doskonale łączy się z przeróżnymi dodatkami.

Pozwala na stworzenie pasztetu o niemalże dowolnym smaku i aromacie, który powstaje w wyniku zblendowania wszystkich zastosowanych w nim składników. Kasza jaglana nie ma jakiegoś mocnego smaku, bo jeśli tylko prawidłowo się ją ugotuje, będzie dość neutralna, a dzięki temu połączy się z każdym dołączonym do niej dodatkiem. Ważne jest to, by przed ugotowaniem dokładnie ją wypłukać, a najlepiej najpierw przelać ją wrzątkiem, a dopiero potem zimną wodą, by pozbyć się charakterystycznej dla niej goryczki.

Jak przygotować pasztet z kaszy?

Klasyczny przepis na pasztet warzywny przygotowany z kaszy jaglanej zakłada połączenie kaszy z różnymi warzywami, odrobiną oliwy z oliwek oraz przyprawami. Najlepiej sprawdzi się mieszanka marchewki, pietruszki, pora, selera, no i oczywiście całej szklanki lub dwóch szklanek kaszy, w zależności od tego, jaką ilość warzywnego pasztetu chce się przygotować.

Reklama

Do masy trafia jeszcze kilka łyżek oliwy z oliwek, a także kilka ząbków czosnku do smaku. Masę można doprawić solą, pieprzem, ulubionymi ziołami, gałką muszkatołową, a nawet płatkami chilli. Nawet pasztet warzywny powinien być jednak intensywny w smaku i wyrazisty.

Gdy wymieszaną już masę przełoży się do specjalnej foremki, można nabrać ochoty na to, by czymś jeszcze ją uzupełnić, a zarazem ozdobić. Do tego celu idealnie nadają się pestki dyni oraz pestki słonecznika. Można wtopić je w masę lub nawet połączyć z nią jeszcze w misce, przed przelaniem jej do formy i zapieczeniem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama