Reklama
uzaleznienie
Jeszcze niedawno było tak, że gdy dziecko przychodziło ze szkoły jadło obiad, a później wybiegało z domu i spędzało długie godziny bawiąc się z kolegami na placu zabaw. Teraz też często wybiega, ale nie bez telefonu. A na placu zabaw, zamiast zjeżdżać ze zjeżdżalni czy jeździć na hulajnodze, siada na ławce i gra. Wszyscy grają. I ono i cała grupa kolegów, która zbiera się często tylko po to. To nie jest zdrowe - zdecydowanie! Jeśli twoje dziecko spędza przed szklanym ekranem coraz więcej czasu i nie potrzebuje nawet przerw na to przysłowiowe spotkanie z kolegami czy choćby jedzenie to jest to znak, że dzieje się coś złego.
Reklama
Coraz więcej dzieci (i to coraz młodszych) uzależnia się od elektroniki. Szkolniak czy przedszkolak z telefonem w ręku już nikogo nie dziwi. To codzienność. Bo rodzic nie ma dla niego czasu, bo musi czekać na świetlicy, a tam przecież tak nudno. Bo przecież miała być tylko chwilka! Może nawet tego nie wiesz, ale jeśli twoje dziecko codziennie spędza dużo czasu przed szklanym ekranem, to może być od niego uzależnione.
Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: uzaleznienie - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
18 października 2019Przejdź do artykułu
Czytaj więcej
Uzależnienie od gier - problem, który nie może być ignorowany
Witajcie drogie Panie, dzisiaj porozmawiamy o temacie, który może dotykać naszych bliskich, a nawet nas samych. Uzależnienie od gier to poważny problem, który nie może być ignorowany. Czy potrafimy rozpoznać symptomy i jak sobie z tym radzić?
Uzależnienie od internetu - jakie są jego skutki i jak ich uniknąć?
W dzisiejszych czasach, kiedy internet stał się nieodłączną częścią naszego życia, coraz częściej spotykamy się z problemem uzależnienia od internetu. To zjawisko, nazywane również siecioholizmem lub internetholizmem, może prowadzić do poważnych konsekwencji dla naszego zdrowia psychicznego, społecznego i ekonomicznego. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać, leczyć i zapobiegać uzależnieniu od internetu.
© 2024 ZaradnaKobieta.pl