Twoje dziecko jest uzależnione od gier komputerowych?

Dziecko Piątek, 18 października 2019
Oceń:
4 / 21 głosów

Coraz więcej dzieci (i to coraz młodszych) uzależnia się od elektroniki. Szkolniak czy przedszkolak z telefonem w ręku już nikogo nie dziwi. To codzienność. Bo rodzic nie ma dla niego czasu, bo musi czekać na świetlicy, a tam przecież tak nudno. Bo przecież miała być tylko chwilka! Może nawet tego nie wiesz, ale jeśli twoje dziecko codziennie spędza dużo czasu przed szklanym ekranem, to może być od niego uzależnione.

Czy moje dziecko jest uzależnione od gier komputerowych?

Choć postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się konkretnie tematowi gier komputerowych, to uzależnienie może tyczyć się również po prostu korzystania z elektroniki. Wiele dzieci ogląda na przykład filmiki, których treść wcale nie jest przeznaczona dla nich. Niektóre z nich mają już swoje profile w mediach społecznościowych i to tam spędzają większość czasu przeznaczonego na "5 minut  w sieci". Skąd masz wiedzieć, czy Twoje dziecko jest uzależnione. A jeśli jest, to jak sobie z tym poradzić? Zobacz!

Jeszcze niedawno było tak, że gdy dziecko przychodziło ze szkoły jadło obiad, a później wybiegało z domu i spędzało długie godziny bawiąc się z kolegami na placu zabaw. Teraz też często wybiega, ale nie bez telefonu. A na placu zabaw, zamiast zjeżdżać ze zjeżdżalni czy jeździć na hulajnodze, siada na ławce i gra. Wszyscy grają. I ono i cała grupa kolegów, która zbiera się często tylko po to. To nie jest zdrowe - zdecydowanie! Jeśli twoje dziecko spędza przed szklanym ekranem coraz więcej czasu i nie potrzebuje nawet przerw na to przysłowiowe spotkanie z kolegami czy choćby jedzenie to jest to znak, że dzieje się coś złego.

Źródło: pixabay.com