Reklama

skoki rozwojowe u dzieci

1/3
Skoki rozwojowe u dzieci - czym są i jak je rozpoznać?
pl.freepik.com
Skoki rozwojowe u dzieci mają oczywiście swoje objawy. Najczęściej są to, nagłe pogorszenie zachowania dziecka. Oznacza to ,że nagle z dziecka, które było wesołe, staje się wyjątkowo płaczliwe i przywiązane do mamy. Z dziecka które jadło chętnie, je mniej lub najlepiej samo mleko. Maluch może również gorzej spać i być marudnym. Kamienie milowe, skoki rozwojowe, co na to nauka?
Reklama

Pierwsze lata życia dziecka to ciągłe zmiany. Dziecko od pierwszego dnia po narodzinach uczy się nowych rzeczy i doskonali zmysły. Taki natłok informacji może małego człowieka przytłoczyć. Rozwój dziecka zależy od jego indywidualnych cech, natomiast są pewne momenty, gdzie wszystkie dzieci przeżywają te same kryzysy, po których nabywają nowych umiejętności. Skoki rozwojowe to właśnie te etapy. Czym są i jak je rozpoznać?

Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: skoki rozwojowe u dzieci - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
06 lipca 2020
Czytaj więcej
Niemowle w pieluszce na białym tle
Stulejka u dziecka to stan, w którym napletek nie może być prawidłowo odsunięty od główki prącia. Jest to często spotykane zjawisko u chłopców i zazwyczaj jest całkowicie normalne i fizjologiczne. W większości przypadków stulejka u dziecka ustępuje samoistnie w ciągu pierwszych kilku lat życia. Jednak w niektórych sytuacjach może być konieczne leczenie.
Niemowlę leżące na brzuszku na piankowej kolorowej macie
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego Twoje dziecko nagle zaczyna robić postępy w swoim rozwoju, a następnie nagle wydaje się cofać? To może być spowodowane tzw. "skokami rozwojowymi". Skoki rozwojowe są terminem używanym do opisania okresów intensywnego rozwoju u dzieci, które są zauważalne zarówno w ich zachowaniu, jak i umiejętnościach. Ale czy te skoki rzeczywiście istnieją? Czy to tylko mit? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi.
Dziewczynka w towarzystwie innych małych dzieci przy stoliku
Wielu rodziców zastanawia się, jak powinien przebiegać rozwój mowy u dwulatka i czego powinni się wystrzegać. W tym artykule omówimy, jakie są typowe etapy rozwoju mowy u dwulatka, jakie objawy mogą wskazywać na problemy w tym obszarze i kiedy warto skonsultować się z logopedą.
Niemowlak trzymany przez lekarkę siedzacy na wadze
Wielu rodziców zastanawia się, dlaczego bilanse zdrowia dziecka są tak ważne i czy warto poświęcać czas na ich regularne przeprowadzanie. Czy to tylko kolejny obowiązek czy też istotny element dbania o zdrowie naszych pociech? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i przedstawić Wam wszystkie informacje na temat bilansów zdrowia dzieci.