Reklama

ukaszenia

1/5
5 sprawdzonych sposobów na swędzące ukąszenia po komarach
www.pixabay.com
Miód Ten sposób jest znany od dawien dawna. Jak wiadomo, miód jest jednym z lepszych naturalnych antybiotyków. Wystarczy, że na opuszek palca nałożysz odrobinę miodu i naniesiesz go na miejsce po ugryzieniu komara. Miód ma właściwości przeciwzapalne, dlatego pomoże w gojeniu i regeneracji naskórka.
Reklama

Komary potrafią być prawdziwą zmorą. Zwłaszcza, gdy planujemy wieczorne przebywanie na dworze... Często próbujemy jakoś się przed nimi zabezpieczyć, stosując różnego rodzaju specyfiki. Jednak te, zazwyczaj okazują się być nieskuteczne. Co zatem zrobić, kiedy nieszczęsny komar nas dopadnie? Poznajmy najlepsze, skuteczne, naturalne sposoby, które przyniosą nam ulgę!

Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: ukaszenia - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
18 lipca 2018
Czytaj więcej
Komary
Dzień Komara to idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak chronić się przed tymi uciążliwymi owadami, które potrafią zepsuć letnie wieczory na świeżym powietrzu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed komarami jest unikanie zapachów, które ich odstraszają.
Komary
Jeśli kiedykolwiek słyszałeś zdanie "gryzą ludzi ze słodszą krwią", powinieneś wiedzieć, że to mit. Komary mogą gryźć z wielu innych powodów, takich jak grupa krwi, sposób oddychania, dieta, a nawet bakterie żyjące na skórze. Ukąszenia komarów pochodzą wyłącznie od samic komarów, które polegają na białku z ludzkiej krwi do produkcji jaj. Z kolei samce komarów żywią się wyłącznie nektarem.
mięta w ogrodzie
Letnie noce potrafią być naprawdę ciężkie, zwłaszcza gdy mieszka się w miejscu, do którego chętnie przylatują komary. Chyba nie ma na świecie osoby, która lubiłaby się z tymi cwanymi owadami, potrafiącymi wybudzić człowieka z najtwardszego snu i brzęczeć mu nad uchem aż do rana albo przeszkodzić w czerpaniu przyjemności z plenerowego grillowania ze znajomymi.
Lawenda na komary związana w bukiet
Chyba każdy wolałby, by komarów nie było na świecie. Szczególna niechęć do tych niewielkich insektów rozwija się wraz z nadejściem ciepłych dni, a im jest goręcej i słoneczniej, tym bardziej narasta, albowiem pod wpływem wysokich temperatur powietrza i palących promieni słonecznych dochodzi do natychmiastowego rozprzestrzenienia się komarów i gwałtownego wzrostu ukąszeń. Ponoć lawenda na komary może zadziałać nawet skuteczniej od sklepowych środków. A ile w tej hipotezie jest prawdy i czy w ogól