Lawenda na komary związana w bukiet
Canva.com

Lawenda na komary - czy działa?

Chyba każdy wolałby, by komarów nie było na świecie. Szczególna niechęć do tych niewielkich insektów rozwija się wraz z nadejściem ciepłych dni, a im jest goręcej i słoneczniej, tym bardziej narasta, albowiem pod wpływem wysokich temperatur powietrza i palących promieni słonecznych dochodzi do natychmiastowego rozprzestrzenienia się komarów i gwałtownego wzrostu ukąszeń. Ponoć lawenda na komary może zadziałać nawet skuteczniej od sklepowych środków. A ile w tej hipotezie jest prawdy i czy w ogól
Reklama

Jak działa aromat lawendowy?

Nawet na forach internetowych można przeczytać o stosunkowo wysokiej skuteczności aromatu lawendy w kontekście zwalczania komarów, a jako że metoda jest naturalna i bezpieczna, no i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych mogących wpłynąć na ludzi lub na środowisko, zdecydowanie można ją sobie przetestować, wcześniej tylko zaopatrując się w odpowiedni lawendowy specyfik, czyli najlepiej olejek lawendowy na komary. Gdzie go kupić? W drogerii, sklepie ogrodniczym lub sklepie zielarskim. Olejek musi mieć czysty i naturalny skład. Powinna w nim występować tylko i wyłącznie lawenda.

Jak rozpylić olejek?

Specjalne atomizery pozwalają wprowadzić odrobinę olejku do otoczenia i roznieść jego zapach po całym domu, mieszkaniu lub też bezpośrednio w ogrodzie. Lawendowa roślinka poradzi sobie z odstraszeniem komarów, a przy okazji zadziała korzystnie na kilku innych płaszczyznach, ponieważ znakomicie koi ona nerwy, uspokaja i pomaga się odprężyć, a jej aromat ułatwia też zasypianie. Jeżeli wszyscy domownicy lubią się z jej zapachem, warto pomyśleć o jej uprawie i posadzić ją czy to w ogrodzie, czy to nawet na balkonie.

Reklama

Otaczając nią cały dom lub mieszkanie z zewnątrz, tym bardziej zadba się o utworzenie skutecznej naturalnej bariery ochronnej, przez która komary czy też inne insekty nie będą w stanie się przedostać.

Osoby wyjątkowo wrażliwe na ukąszenia, które bardzo źle je znoszą, mogą też pomyśleć o tym, by zabezpieczyć nie tylko otoczenie, ale i bezpośrednio swoją skórę. Olejek lawendowy na komary może zostać naniesiony na ciało i wsmarowany we wszystkie odsłonięte miejsca. Aby nie utracić uzyskanej bariery ochronnej, aplikację produktu należy ponowić mniej więcej po trzech godzinach.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama