Komary
Canva.com

Dzień Komara. Sprawdź, jakiego zapachu nie lubią!

Dzień Komara to idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak chronić się przed tymi uciążliwymi owadami, które potrafią zepsuć letnie wieczory na świeżym powietrzu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed komarami jest unikanie zapachów, które ich odstraszają.
Reklama

Olejek z mięty pieprzowej

Komary nie przepadają za intensywnym zapachem mięty pieprzowej. Możesz rozpylić olejek eteryczny z mięty pieprzowej w pomieszczeniach, w których przebywasz, lub na skórę, ale upewnij się, że jest on odpowiednio rozcieńczony.

Lawenda

Zapach lawendy jest znany ze swoich właściwości odstraszających komary. Możesz umieścić suszone kwiaty lawendy w pomieszczeniach, zrobić z nich małe woreczki i umieścić w szufladach czy na tarasie.

Cytryna i cytrynowy eukaliptus

Komary nie są zbyt zainteresowane zapachem cytryny czy eukaliptusa. Możesz spryskać skórę lub ubranie mieszanką wody i olejku z cytrynowego eukaliptusa, ale upewnij się, że nie masz na to uczulenia.

Anyż gwiaździsty

Zapach anyżu gwiaździstego jest nieco mocniejszy i mniej typowy, ale komary go nie lubią. Możesz zawiesić woreczek z anyżem w miejscach, gdzie spędzasz czas na zewnątrz.

Olejek z drzewa herbacianego

Ten olejek eteryczny ma właściwości odstraszające owady. Dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do oleju nośnikowego i nanieś na skórę.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Komary
Jeśli kiedykolwiek słyszałeś zdanie "gryzą ludzi ze słodszą krwią", powinieneś wiedzieć, że to mit. Komary mogą gryźć z wielu innych powodów, takich jak grupa krwi, sposób oddychania, dieta, a nawet bakterie żyjące na skórze. Ukąszenia komarów pochodzą wyłącznie od samic komarów, które polegają na białku z ludzkiej krwi do produkcji jaj. Z kolei samce komarów żywią się wyłącznie nektarem.
mięta w ogrodzie
Letnie noce potrafią być naprawdę ciężkie, zwłaszcza gdy mieszka się w miejscu, do którego chętnie przylatują komary. Chyba nie ma na świecie osoby, która lubiłaby się z tymi cwanymi owadami, potrafiącymi wybudzić człowieka z najtwardszego snu i brzęczeć mu nad uchem aż do rana albo przeszkodzić w czerpaniu przyjemności z plenerowego grillowania ze znajomymi.
Lawenda na komary związana w bukiet
Chyba każdy wolałby, by komarów nie było na świecie. Szczególna niechęć do tych niewielkich insektów rozwija się wraz z nadejściem ciepłych dni, a im jest goręcej i słoneczniej, tym bardziej narasta, albowiem pod wpływem wysokich temperatur powietrza i palących promieni słonecznych dochodzi do natychmiastowego rozprzestrzenienia się komarów i gwałtownego wzrostu ukąszeń. Ponoć lawenda na komary może zadziałać nawet skuteczniej od sklepowych środków. A ile w tej hipotezie jest prawdy i czy w ogól
Reklama
Reklama
Reklama