Reklama

rowery

1/7
Wybierz rower zamiast samochodu - sposób na regularne ćwiczenia
Reklama

Lekarze zalecają że wysiłek fizyczny powinien być w naszych życiach obecny każdego dnia. Często jednak nie starcza nam czasu podczas wykonywania codziennych obowiązków, by udać się na siłownię lub basen. Czy wysiłek fizyczny musi być utrapieniem?

Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: rowery - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
11 marca 2019
Czytaj więcej
Kobieta o blond włosach, siedząca przy białym stole, rozkłada ręce nad talerzem z zielonym jabłkiem
W przypadku bardzo wielu schorzeń dieta uchodzi za jedną z lepszych metod terapeutycznych. Z jej pomocą zwalcza się nie tylko nadwagę czy otyłość, ale też i nadciśnienie, cukrzycę, choroby układu krążenia oraz problemy związane z dosłownie każdą inną częścią organizmu. Nawet dna moczanowa może zostać pokonana, chociażby częściowo, za sprawą właściwego, dopasowanego do niej stylu żywienia. Co więc jeść, a czego unikać, aby zapobiec kolejnym atakom choroby?
Dieta pudełkowa
Naukowcy wspólnie z dietetykami i specjalistami od spraw żywienia wymyślają coraz to ciekawsze programy żywieniowe. Jednym z nich, co prawda nie takim nowym, ale dopiero ostatnio zdobywającym popularność, jest IF, czyli intermittent fasting. Zakłada on okresowe powstrzymywanie się od jedzenia.
Czerwony barszcz na Wigilię bez zakwasu.
Mało kto w wigilię żałuje sobie jedzenia, ale jeśli akurat Ty nie masz ochoty na to, by znów zmagać się z bólami brzucha i wyrzutami sumienia po wieczerzy, śmiało możesz wyprawić nieco bardziej dietetyczną wersję tradycyjnej kolacji. Nie rezygnuj z ulubionych dań, ale po prostu delikatnie je odchudź. Dietetyczne potrawy wigilijne tylko delikatnie różnią się od tych, które do tej pory przyszło ci jadać.
Gotowe dania
Raczej żaden rodzic nie podałby swojemu dziecku czegoś, co mogłoby okazać się dla niego niezdrowe. W przypadku gdy jednak w domu dwójka rodziców pracuje i to często na dwa lub półtora etatu, tego czasu na codzienne przygotowywanie wartościowych posiłków dla maluchów zostaje naprawdę niewiele.