Wybierz rower zamiast samochodu - sposób na regularne ćwiczenia

Wybierz rower zamiast samochodu - sposób na regularne ćwiczenia

Przejdź do galerii zdjęć
Lekarze zalecają że wysiłek fizyczny powinien być w naszych życiach obecny każdego dnia. Często jednak nie starcza nam czasu podczas wykonywania codziennych obowiązków, by udać się na siłownię lub basen. Czy wysiłek fizyczny musi być utrapieniem?
Reklama
Większą część dnia spędzamy zazwyczaj przed komputerami, za biurkiem, w pozycji siedzącej, a po pracy nie mamy już ochoty, ani siły, aby gdzieś się wybrać. W takiej sytuacji jednym z wyjść może okazać się jeżdżenie do pracy rowerem. W zależności od tego jak długą trasę mamy do przebycia może to być od kilku do kilkunastu minut dziennie w jedną stronę. Lekarze zalecają, by zdrowa dorosła osoba poświęcała na sport około 30 minut dziennie.

Plusy dojeżdżania do pracy rowerem

Ekologia Przesiadając się z samochodu do komunikacji miejskiej robimy naturze wielką przysługę ograniczając produkowaną przez nas ilość spalin. Przesiadając się z komunikacji miejskiej na rower, w ogóle nie przyczyniamy się do powstawania zanieczyszczeń. Oszczędność pieniędzy Oszczędzamy pieniądze, które wydalibyśmy na benzynę, ubezpieczenie, naprawy samochodu oraz kartę miejską. Rower oczywiście również wymaga nakładów finansowych, ale są one zdecydowanie mniejsze. Najoszczędniejsi mogą wybrać opcję korzystania z rowerów miejskich obecnych w większości większych miast w Polsce - nie potrzebne jest wtedy miejsce do jego przechowywania - rowery miejskie pozostawia się na specjalnych stacjach ustawionych przy głównych ciągach komunikacyjnych.
Reklama
Oszczędność czasu Nie stracimy cennego czasu na stanie w korkach (niezależnie od tego czy jedziemy rowerem czy autobusem). Będziemy mieli go więcej na przygotowanie pożywnego śniadania i więcej snu rano lub rozwijanie swojego hobby po południu. Styl Dzięki modzie na bycie eko, zyskujemy miano modnych i odpowiedzialnych społecznie. Odpowiedni rower i dodatki takie jak: koszyk, dzwonek, siodełko, mogą być również stylowymi dodatkami do wiosennych stylizacji. Zdrowie Najważniejsze! Codzienne korzystanie z roweru sprawi że regularnie będziemy się ruszać. Poprawi to nasza kondycję fizyczną,pracę serca, pozwoli odreagować stres oraz zrzucić kilkanaście zbędnych kalorii co może się przełożyć na późniejszą utratę kilogramów.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: rowery
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama