Reklama
egzema
Reklama
Egzema to choroba skóry, która może być spowodowana różnymi czynnikami. Objawy schorzenia potrafią być nie tylko uciążliwe, ale i nieestetyczne - zmiany obejmujące powierzchnię skóry bardzo często przybierają bardzo widoczną formę. Czym jest egzema i jak sobie z nią poradzić?
Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: egzema - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
02 kwietnia 2019Przejdź do artykułu
Czytaj więcej
Objawy atopowego zapalenia skóry - jak je rozpoznać i leczyć
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba skóry, której objawy mogą być uciążliwe i wpływać na jakość życia pacjenta. Jest to choroba o podłożu genetycznym, która często występuje u osób z historią alergii w rodzinie. W ostatnich latach liczba przypadków AZS wzrosła, a objawy mogą występować u około 1/3 populacji. W tym artykule omówimy najczęstsze objawy AZS oraz sposoby ich leczenia.
Atopowe zapalenie skóry a dieta – co można jeść, a czego lepiej unikać?
Atopowe zapalenie skóry, określane także jako AZS, to przewlekła choroba zapalna skóry. W łagodzeniu ognisk zapalenia stosuje się przede wszystkim leczenie objawowe. Coraz większe grono osób decyduje się na podjęcie próby leczenia choroby za pomocą diety. Jak ją skomponować?
Atopowe zapalenie skóry - objawy, których nie możesz ignorować!
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba skóry, która często występuje u dzieci, ale może również dotykać dorosłych. Charakteryzuje się suchą, swędzącą skórą oraz występowaniem różnego rodzaju objawów. W tym artykule dowiesz się więcej o objawach AZS, przyczynach jego występowania oraz skutecznych sposobach leczenia.
Alergie skórne u dziecka - jak sobie z nimi radzić? (dziecisawazne.pl)
Skóra małego dziecka jest niezwykle delikatna, wrażliwa na różnego rodzaju bodźce i tym samym podatna na podrażnienia, uczulenia, alergie. W wyniku zetknięcia się z czynnikiem alergizującym, szybko staje się zaczerwieniona, swędząca, problematyczna. Alergie skórne u dziecka mogą pojawiać się w różnym wieku. U około połowy dzieci pierwsze objawy występują już między 3 a 6 miesiącem życia. U większości utrzymują się do 5 roku życia.
© 2025 ZaradnaKobieta.pl