Reklama
skoki rozwojowe
Świetnym również rozwiązaniem są strony internetowe, poświęcone skokom, na których możemy, wpisując datę urodzenia (lub planowanego porodu, jeżeli dziecko urodziło się przed 40 tc) dowiemy się, ile zostało nam do skoku, lub jaki aktualnie etap przechodzi nasze dziecko.
Reklama
Pierwszy rok z życia dziecka to podróż kolejką górką, bez trzymanki i jakichkolwiek hamulców. Malec rozwija się w zawrotnym tempie motorycznie, jak i psychicznie. Taki intensywny rozwój znacząco męczy młody układ nerwowy i w związku z kolejnymi etapami, które zalicza nasze dziecko, może ono mieć pewne spadki nastroju. Skoki rozwojowe to pewnego rodzaju wizualizacja tego, co dzieje się z naszym dziecku i nazwa kolejnych etapów, które osiąga, aby z niemowlęcia stać się małym człowiekiem. Jednak, czy zaproponowane przez autorów ,,The Wonder Weeks” skoki rozwojowe naprawdę istnieją?
Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: skoki rozwojowe - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
04 sierpnia 2020Przejdź do artykułu
Czytaj więcej
Skoki rozwojowe u dziecka: Mit czy rzeczywistość?
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego Twoje dziecko nagle zaczyna robić postępy w swoim rozwoju, a następnie nagle wydaje się cofać? To może być spowodowane tzw. "skokami rozwojowymi". Skoki rozwojowe są terminem używanym do opisania okresów intensywnego rozwoju u dzieci, które są zauważalne zarówno w ich zachowaniu, jak i umiejętnościach. Ale czy te skoki rzeczywiście istnieją? Czy to tylko mit? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi.
Skoki rozwojowe u dzieci - czym są i jak je rozpoznać?
Pierwsze lata życia dziecka to ciągłe zmiany. Dziecko od pierwszego dnia po narodzinach uczy się nowych rzeczy i doskonali zmysły. Taki natłok informacji może małego człowieka przytłoczyć. Rozwój dziecka zależy od jego indywidualnych cech, natomiast są pewne momenty, gdzie wszystkie dzieci przeżywają te same kryzysy, po których nabywają nowych umiejętności. Skoki rozwojowe to właśnie te etapy. Czym są i jak je rozpoznać?
© 2024 ZaradnaKobieta.pl