Naturalne maseczki na rozszerzone pory

Naturalne maseczki na rozszerzone pory

Przedstawiamy trzy naturalne sposoby na wykonanie domowej maseczki, która stosowana regularnie pomoże Ci wygrać walkę z rozszerzonymi porami i sprawi, że Twoja cera zyska nowy, ożywczy blask. Może nawet stwierdzisz, że jesteś w stanie zrezygnować z podkładu!
Reklama
To nasz numer jeden - niezastąpiona maseczka białkowa! Jak się okazuje, pomocne w walce z rozszerzonymi porami może okazać się zwykłe kurze jajo. Jednak nie jego całość, a jedynie białko. Białko w doskonały sposób odżywi Twoją skórę i sprawi, że będzie gładka, jak u dziecka. Ponadto działa odtłuszczająco, matująco i perfekcyjnie sprawdzi się podczas zimy! W idealny sposób ochroni naszą cerę przed mrozem i wiatrem. W jaki sposób wykonać taką maseczkę? Białko można zmiksować lub ubić i taką piankę bez dodatków nałożyć na twarz. Jeśli jednak chcemy, żeby nasza maseczka miała więcej właściwości odżywczych i zapachowych, możemy dodać do niej olejki eteryczne, cytrynę lub jabłko. Maseczkę pozostawiamy na twarzy przez 20 minut, po czym dokładnie spłukujemy letnią wodą. Nasz kolejny faworyt - maseczka z sody oczyszczonej! Chyba każda z nas posiada w domu sodę oczyszczoną. Jednak nie każda z nas wie, że ma bogate właściwości kosmetyczne.
Reklama
Doskonale odświeża, zmiękcza, złuszcza, łagodzi podrażnienia, a przede wszystkim usuwa zanieczyszczenia, które są główną przyczyną rozszerzonych porów. Przygotowanie maseczki jest banalnie proste! Wystarczy, że wymieszasz czubatą łyżeczkę sody z podobną ilością wody. Nakładaj maseczkę na twarz 5 razy w tygodniu przez miesiąc. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu maseczki po 15 minutach od jej nałożenia. Nasz faworyt numer trzy - maseczka z drożdży! Jeśli masz problematyczną cerę, skłonną do wyprysków i błyszczenia się, drożdże spożywcze pomogą Ci w poprawieniu kondycji skóry. W doskonały sposób oczyszczą cerę z wszelkich zanieczyszczeń. Wystarczy, że odkroisz mały kawałeczek drożdży i wymieszasz je z podobną ilością mleka. Żeby drożdże łatwiej wymieszały się z mlekiem i stworzyły gładką emulsję, koniecznie użyj ciepłego mleka. Dokładnie zmyj maseczkę wodą po 15-20 minutach, kiedy na Twojej twarzy utworzy się już twarda skorupka.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama