Jak skutecznie pozbyć się trądziku? Wypróbuj 6 sposobów!
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak skutecznie pozbyć się trądziku? Wypróbuj 6 sposobów!

Masz problemy z tłustą cerą? Na Twojej twarzy często pojawiają się pryszcze? Chcesz, żeby Twoja skóra na twarzy, szyi oraz dekolcie była zdrowa i promienna? Poznaj 6 sposobów na wyeliminowanie trądziku!

Wybierz się do dermatologa i kosmetyczki

Dobry dermatolog i technik usług kosmetycznych to Twoi sprzymierzeńcy w walce z problemami skórnymi. Pierwszy oceni stan Twojej skóry i dobierze odpowiednie maści, leki i kosmetyki, a drugi wykona profesjonalne zabiegi oczyszczające na twarz, które pomogą Ci przywrócić skórze zdrowy wygląd. Warto zdecydować się na ten krok, jeśli problem jest naprawdę poważny.

Świadomie wybieraj środowisko, którym się otaczasz

Zanieczyszczone powietrze, dym tytoniowy, zakurzone pomieszczenia i nieświeża pościel będącą siedliskiem roztoczy, które powodują alergię i trądzik… Czy zastanawiasz się czasem, jak codzienna styczność z toksynami wpływa na Twoją cerę? Co prawda nie na wszystko masz wpływ, ale nie decyduj się świadomie np. na przebywanie w zadymionych pubach czy życiu w brudzie.

Zmień dietę

Chcesz wiedzieć, co powinieneś jeść, jeśli masz cerę trądzikową? Zdecydowanie unikaj napojów gazowanych, alkoholu, fast foodów, słodyczy i pokarmów, które zawierają tłuszcze trans. Jedz więcej ryb. Na Twoim talerzu powinny znaleźć się warzywa i owoce bogate w witaminy A i E - spożywaj je 5 razy dziennie. Pij także dużo czystej wody. Możesz wspomagać się ziołami, które korzystnie wpływają na cerę np. czystek. Ogranicz używanie w kuchni ostrych przypraw i soli. Jeśli masz problem z ułożeniem jadłospisu, możesz skorzystać z pomocy specjalisty dietetyki.

Więcej się ruszaj!

Ruch szczególnie ten na świeżym powietrzu pomaga w szybszym usuwaniu toksyn z organizmu. Dodatkowo masz kontakt ze słońcem, które ogranicza wydzielanie sebum. Nie oznacza to oczywiście, że masz narażać się na nadmierną ekspozycję słoneczną, która mogłaby okazać się niebezpieczna i wysuszyć Twoją skórę!

Unikaj stresu

Stres to zabójca dla naszego ciała i powoduje wiele poważnych problemów zdrowotnych. Należy do nich także trądzik. Co więcej, jeśli masz tendencję do wyprysków nawet silny jednorazowy stres może spowodować ich wysyp, dlatego staraj się w miarę możliwości ograniczyć jego wpływ na Twoje życie.

Regularnie oczyszczaj i nawilżaj twarz

Poza stosowaniem specjalnych kosmetyków do cery trądzikowej musisz pamiętać również o codziennym wieczornym demakijażu i dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu skóry twarzy. Spanie w makijażu może wpłynąć bardzo niekorzystnie nawet na cerę osób, które nie mają tendencji do wyprysków. Ważne jest również pamiętanie o wykonaniu peelingu co najmniej 3 razy w tygodniu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie