Jak szybciej wyleczyć ból w kolanie?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak szybciej wyleczyć ból w kolanie?

Dotkliwy ból w kolanie to problem, który może przytrafić się ludziom w różnym wieku - od dziecka, przez dorosłego po osobę starszą. Przyczyny mogą być różne. Bez wątpienia bardzo poważne problemy wymagają konsultacji ze specjalistą i intensywnego leczenia farmakologicznego, niekiedy również operacyjnego. Chcesz wiedzieć, co poza tym pomoże Ci odzyskać sprawność? Sprawdź!

Najczęstsze przyczyny bólu kolana:

uraz, przeciążenie, osteoporoza, torbiel w obrębie kolana, dna moczanowa, zwyrodnienie, otyłość, borelioza, a także pojawienie się guza.

Jak złagodzić ból?

Masaż

Masaż wykonany przez profesjonalnego technika masażystę lub fizjoterapeutę kojarzymy zwykle z przyjemnością i relaksem, a jednak należy pamiętać, że służy on także leczeniu różnych dolegliwości bólowych i usprawnianiu ruchomości konkretnych części ciała np. kolana, spowodowanych najczęściej urazem, zapaleniem lub chorobą zwyrodnieniową. Przyśpiesza wchłanianie się obrzęków, ułatwia przepływ płynów ustrojowych, wpływa na odżywienie tkanek i pomaga pacjentowi szybciej wrócić do zdrowia lub jeśli zmiany są nieodwracalne, znacząco poprawić jakość jego życia.

Kontrola wagi

Kontrola wagi to kolejna pozycja na liście do wyleczenia bólu kolana. Jeśli zmagasz się z otyłością lub nadwagą, to niestety wpływa to bardzo niekorzystnie na Twój układ ruchu. Stawy kolanowe są na co dzień mocno obciążone i stają się podatne na uszkodzenia, a przecież nogi mają Ci służyć jeszcze przez wiele lat! Nie zwlekaj ze zrzuceniem zbędnych kilogramów, zacznij biegać, tańczyć lub chodzić na dłuższe spacery. Koniecznie zmień dietę. Wprowadź do niej więcej ryb, owoców i warzyw.

Medycyna ludowa

Jeśli chcesz wykorzystać każdy możliwy sposób na ulżenie w sobie w bólu, to do wyboru masz wiele domowych metod. Do jednych z nich należy picie kurkumy rozpuszczonej w ciepłej wodzie i wymieszanej z cytryną, czarnym pieprzem oraz miodem. Kurkumina, która jest zawarta w tej doskonale znanej wszystkim przyprawie, posiada silne właściwości przeciwzapalne, dlatego świetnie wpływa między innymi na stawy. Według badaczy może wspomóc nawet walkę z chorobą nowotworową. Cytryna jest także cennym źródłem witamin: C,A i B i pomaga pozbyć się nadmiaru kwasu moczowego ze stawów.

Wspomożesz się także:

  • świeżym sokiem przygotowanym z dojrzałych pomidorów,
  • wywarem z wygotowanej cebuli,
  • wywarem z kwiatów bzu,
  • smarowaniem kolana octem winnym,
  • okładami z rozgniecionych liści białej kapusty.

Pamiętaj, że bólu nigdy nie należy lekceważyć, ponieważ jest on sygnałem, że Twoje ciało potrzebuje pomocy.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie