Co się stanie, gdy połkniesz gumę do żucia?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Co się stanie, gdy połkniesz gumę do żucia?

Mama zawsze Ci powtarzała, że jeśli połkniesz gumę do żucia, to sklei Ci się żołądek albo stanie się coś jeszcze bardziej okropnego? Z pewnością wszyscy słyszeliśmy tego typu pogłoski. Wierzyliśmy w to będąc dziećmi i wiele osób dalej utrzymuje się przy tej opinii. Ale co tak naprawdę się dzieje, kiedy połkniemy gumę do żucia? Może to być dla nas naprawdę niebezpieczne? Odkryj tę tajemnicę i ostatecznie rozwiąż ten problem!

Ludzki układ trawienny jest w rzeczywistości bardzo silny. Guma do żucia nie powinna być dla niego problemem. Mogą zaistnieć komplikacje po jej połknięciu, tak jak w przypadku pewnej Angielki, która przyszła do szpitala z trudnościami w połykaniu. Miała w rzeczywistości kawałek gumy w przełyku – ale później przyznała się, że potrafiła połknąć trzy opakowania gum dziennie! Chyba nie połykasz takich ilości?

Ale nawet w tak skrajnych sytuacjach, zwykle nie ma niebezpieczeństwa, ponieważ lekarze mogą łatwo pozbyć się pozostałości gumy do żucia. Znany specjalista stwierdził, że gumy mogą mieć także pozytywne właściwości – mogą pomóc w walce ze zgagą po przejedzeniu, ponieważ mięśnie żuchwy stymulują mięśnie brzucha, które pomagają w trawieniu.

Jak widzisz, nadal możesz bezpiecznie żuć gumy. Jeśli przez przypadek ją połkniesz – nie masz się o co martwić! Twój organizm bez większych problemów poradzi sobie z jej wydaleniem.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Źródło: www.heftig.de

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie