Ciepły czy zimny? Określ swój typ urody!

Ciepły czy zimny? Określ swój typ urody!

Przejdź do galerii zdjęć
Analiza kolorystyczna typu urody przydaje się na wielu płaszczyznach życia, począwszy od odpowiedniego podejścia do kwestii makijażu i inwestowania we właściwe kosmetyki, na prawidłowo dobranej garderobie kończąc. Wpłynąć też może na skuteczny wybór koloryzacji naszych włosów, dzięki niej z pewnością uniknąć możemy wielu urodowych wpadek.
Reklama
Typ urody można określać dwojako: istnieje podział ustalający kolory, jakie nam pasują, na zasadzie przyporządkowania do czterech pór roku, ale też taki, który dzieli się po prostu na dwa rodzaje - ciepły i zimny. Przeprowadzenie analizy kolorystycznej może bardzo ułatwić dobór odpowiedniego makijażu, ale i wpłynąć pozytywnie na kompletowanie naszej garderoby. Warto dowiedzieć się jakie kolory nam pasują, dzięki temu zarówno make-up, jak i wybierane przez nas ubrania, zawsze będą do nas pasować. W ustaleniu naszego typu urody pomóc nam może profesjonalna makijażystka lub fryzjer - wtedy będziemy mieć pewność, że zrobiliśmy to prawidłowo. Jeśli jednak chcemy spróbować samodzielnie, istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą nam określić nasz  typ urody.

Nadgarstki

Na początek przyjrzyjmy się żyłkom na wewnętrznych stronach naszych nadgarstków. Jeśli wpadają w niebieską tonację, najprawdopodobniej reprezentujemy tym zimny. Jeśli są zielonkawe, należymy do osób o ciepłym typie urody. Pamiętajmy, by test przeprowadzać w świetle dziennym, sztuczne światło może przekłamywać jego wynik.
Reklama

Biżuteria

Analiza typu urody pod kątem pasującej do nas biżuterii jest znacznie prostsza, niż obserwowanie żyłek na rękach, wyklucza ryzyko pomyłki, choć warto w tym wypadku poprosić o wsparcie kogoś z najbliższego otoczenia - same często nie jesteśmy obiektywne w ocenie tego, co nam pasuje. Jeśli lepiej prezentujemy się w biżuterii srebrnej, nasz typ urody jest zimny, jeśli pasuje nam złoto - reprezentujemy typ ciepły.

Opalanie

Jeśli dobrze przyjrzymy się skórze na naszym ciele, będziemy w stanie określić jaki typ urody jest nam przypisany. Zastanówmy się jak wygląda nasza skóra po zażyciu kąpieli słonecznej. Czy opalamy się szybko i równomiernie na złoty lub brązowy kolor, czy raczej mamy z tym problem i w pierwszej kolejności przybieramy czerwony odcień? Porcelanowa, trudniej opalająca się skóra to z całą pewnością typ zimny, natomiast złotawa, oliwkowa karnacja lubiąca słońce przypisana jest do typu ciepłego.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: typy urody
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama