Stres - największy wróg urody. Jak stres wpływa na nasz wygląd?
Przejdź do galerii zdjęć
Wpływ długotrwałego stresu na zdrowie i odporność naszego organizmu jest oczywisty i na tej płaszczyźnie każdy z nas zdaje sobie sprawę z jego konsekwencji. Warto jednak uzmysłowić sobie fakt, że stres negatywnie oddziałuje także na urodę i wygląd zewnętrzny, a jego skutki widoczne są w kondycji skóry i włosów, zauważyć je możemy także kontrolując naszą wagę.
Reklama
Układ nerwowy odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, jego praca ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zdrowia i ogólnego samopoczucia, ale i dla naszego wyglądu. Relacje między mózgiem a urodą są tak silne, że nastrój i kondycja psychiczna są w stanie w widoczny sposób wpływać na naszą prezencję. Warto zauważyć, że nie tylko stres jest w stanie pogorszyć stan naszej skóry, sylwetki i włosów, to samo tyczy się szeregu negatywnych emocji, na przykład gniewu. Udowodniono, że jeśli nie jesteśmy w stanie kontrolować złości, odbija się to niekorzystnie na naszym wyglądzie, może nawet powodować upośledzenie prawidłowego funkcjonowania niektórych mechanizmów skóry, takich jak gojenie ran czy ochrona przed egzemą lub alergiami. Większa ilość pozytywnych emocji oraz regularne zapewnianie sobie poczucia relaksu i odprężenia to recepta na piękny wygląd, warto zadbać o ten aspekt naszego życia, nawet jeśli codzienność nie dostarcza nam wielu przyjemności i jest źródłem nieuniknionych sytuacji stresowych. Aby się do tego przekonać, trzeba poznać bezpośrednie skutki negatywnego oddziaływania stresu na nasz wygląd i urodę:
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: stres a uroda
stres a urodawpływ negatywnych emocji na zdrowieskutki stresuwpływ stresu na urodęzdrowie skóryzdrowa skórazdrowa ceraskóra
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Czytaj więcej
Niedobór żelaza - objawy, przyczyny, skutki. Co jeść, by uzupełnić braki?
Niedobór żelaza to coraz częściej występująca społecznie przypadłość, która może być przyczyną poważnego zaburzenia funkcjonowania całego organizmu. Żelazo jest niezwykle istotnym pierwiastkiem, natomiast jego brak skutkuje nie tylko anemią, ale także między innymi przewlekłym zmęczeniem, spadkiem kondycji oraz niezdrowym wyglądem skóry. Na potwierdzony laboratoryjnie niedobór należy reagować suplementacją, lecz najważniejszym czynnikiem jest przede wszystkim zdrowa i zbilansowana dieta.
Dieta upiększająca. Odcinek 5: Herbata
Picie herbaty kojarzy nam się przede wszystkim z zimowymi chłodami i potrzebą rozgrzania się kubkiem gorącego naparu podczas ich trwania. Wielu z nas wykorzystuje herbatę także latem – mrożona wspiera nawodnienie organizmu oraz przyjemnie chłodzi. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że picie właściwego rodzaju herbaty może przynieść nam o wiele więcej korzyści.
Dieta upiększająca. Odcinek 4: Kiwi
Kiwi to orzeźwiający i niezwykle zdrowy owoc, jednak przez wielu z nas wciąż nie jest on odpowiednio doceniany. Zawarte w nim substancje odżywcze potrafią zdziałać cuda dla zdrowia i urody. Niewątpliwą zaletą jest również jego dostępność – kiwi, w przeciwieństwie do owoców i warzyw sezonowych, możemy znaleźć w sklepach niemal przez cały rok.
Reklama
Reklama
© 2022 ZaradnaKobieta.pl