Dress code w pracy - jak dobrać stosowny strój i dobrze wyglądać w pracy?
Udostępnij Google News
Kariera

Dress code w pracy - jak dobrać stosowny strój i dobrze wyglądać w pracy?

Sformułowanie jak cię widzą, tak cię piszą ma swoje zastosowanie zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i tej zawodowej. Wygląd zewnętrzny bez wątpienia stanowi pierwszy wyznacznik tego, jak ocenią nas ludzie. Strój i ogólna prezencja to także niewerbalny sygnał mówiący jak podchodzimy do swojej pracy, powierzonych nam obowiązków, a także do osób, które na co dzień nas otaczają.

Na jakiej podstawie dobierać garderobę do pracy tak, by była ona zgodna z charakterem wykonywanego przez nas zawodu, a jednocześnie  świadczyła o naszym profesjonalnym podejściu do konkretnego zajęcia?

Dopasowanie

W zależności od tego, jaka atmosfera panuje w naszym miejscu pracy, warto dostosować się do otoczenia i ogólnie panujących w nim zwyczajów. Jeżeli dress code naszej firmy nie narzuca nam formalnego i eleganckiego stroju, nie warto odstawać od reszty zespołu i przesadzać z szykownością stylizacji, chyba że nasz indywidualny styl z takimi właśnie ubraniami się wiąże. Dostosowanie stroju do wymagań miejsca pracy działa też w drugą stronę - jeżeli oficjalny, biurowy dress code jest nam odgórnie narzucony, bezwzględnie powinniśmy się do niego stosować.

Stosowny strój

Do pracy zawsze ubierajmy się zachowawczo, unikajmy ubrań niestosownych i wyzywających. Prowokujący wygląd w miejscu pracy nigdy nie zdaje egzaminu - nawet jeśli jest nam bliski w życiu prywatnym, zachowajmy go na godziny wolne od zawodowych obowiązków. W pracy stawiajmy raczej na na strój skromny, w stonowanych, niezbyt krzykliwych kolorach.

Tatuaże i kolczyki

Jeśli nasze ciało zdobią tatuaże lub oryginalny piercing, pamiętajmy, że miejsce pracy nie jest odpowiednie dla ich eksponowania. Ludzie różnie reagują na widok tego typu ozdób i oznak indywidualności, często myślą stereotypowo i formułują opinie na nasz temat wyłącznie na podstawie wyglądu - lepiej jest uniknąć nieprzyjemności czy nieporozumień z tym związanych. Dotyczy to niemal każdego miejsca pracy, ponieważ oprócz naszych współpracowników, w zawodowym otoczeniu spotkamy też inne osoby - na przykład klientów lub kontrahentów.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie