10 kroków do osiągnięcia sukcesu
Udostępnij Google News
Psychologia

10 kroków do osiągnięcia sukcesu

Wielu ludzi sądzi, że sukces to jedynie kwestia szczęścia czy sprzyjającego losu. Jednak czy szczęście ma ten kto ciężko pracuje latami aby osiągnąć swój cel? A może ten kto przez długi okres doskonali się w jednej dziedzinie aby w końcu stać się ekspertem?

Z całą pewnością szczęście mają ci którzy trafią szóstkę w lotka, jednak i ta sytuacja nie jest prosta bo wymaga ogromu pracy i determinacji, inwestowania pieniędzy, aby mogły one z czasem pracować na nasze dostatnie życie. Większość "szczęśliwców" traci całą wygraną w ciągu zaledwie 5 lat i powracają do punktu wyjścia.

Co zrobić aby osiągnąć sukces? Skorzystaj z naszych rad.

1. Pytanie do samego siebie "jak osiągnąć mój osobisty sukces"? –możemy oczywiście liczyć na łut szczęścia, jednak będziemy zawiedzeni jeśli przyjdzie nam czekać całe życie. Wytężoną pracą, przemyśleniami i uporem osiągniemy zamierzony cel.

2. Pytanie do siebie samego "czego oczekuje"? – w wielu przypadkach rodzice poprzez swoją niewiedzę przerzucają swoje marzenia i oczekiwania względem swojej osoby, których nie udało im się spełnić na własne dzieci. Wynikiem tego jest dążenie pociech przez większość swojego życia do zaspokojenia oczekiwań rodziców i otoczenia. Zapominamy tutaj, że aby być szczęśliwym i zyskać satysfakcję i zadowolenie z życia musimy wyznaczać sobie własne marzenia i cele, których osiąganie da nam najwięcej radości.

3. Wytyczony kierunek - jasny cel–jeśli w naszej głowie będzie utworzona realna wizja celu, który zamierzamy osiągnąć, to znacznie łatwiej będzie nam do niego dążyć, gdyż umysł będzie nas naprowadzał na właściwe tory.

4. Pytanie do samego siebie "co gdy osiągnę cel"? – zrelaksuj się, zamknij oczy i przywołaj swoje marzenie/cel, wyobraź sobie, że już się udało, że to osiągnęłaś. Przyjrzyj się sobie w tej sytuacji, jeśli zobaczysz szczęście i zadowolenie z życia z całą pewnością jesteś na odpowiedniej drodze.

5. Indywidualne talenty i umiejętności – najcenniejszą wartością jest wiedza i umiejętności -  to właśnie je sprzedajemy najdrożej. Jeśli jesteśmy w czymś dobrzy i to rozwijamy na pewno nie stracimy czasu, a wręcz przeciwnie ciężka praca w dążeniu do sukcesu może stać się dla nas znacznie łatwiejsza.

6. Pytanie do samego siebie "czy muszę czekać na sukces"? – zastanów się czy spełnienie twojego marzenia, osiągnięcie celu, który stanie się jednocześnie sukcesem nie jest możliwe już w tej chwili. Być może wykorzystując to co już masz możesz osiągnąć szczęście. Wiele osób latami próbuje ziścić własne wyobrażenie o sukcesie, po czym okazuje się, że znajdował się on cały czas na wyciągnięcie ręki.

7. Myśl o sobie a nie o innych – porównywanie swoich dokonań do innych osób, nie jest dobrym pomysłem. Otaczają nas najróżniejsi ludzie, dla każdego sukces znaczy co innego, jedni osiągnęli więcej inni mniej od nas. Traktujmy siebie jako jednostkę, której dokonania zależą jedynie od samej siebie i od determinacji w dążeniu do celu. Nie zazdrośćmy innym, nie dołujmy się walczmy o siebie.

8. Etyka/wartości– pielęgnuj pracę zgodnie z określonymi zasadami, staraj się aby twój sukces nie był okupiony ofiarami, dążenie do celu za wszelka cenę może odnieść odwrotny skutek do szczęścia jeśli stanie się to czyimś kosztem.

9. Otwarte drzwi dla zmian – człowiek całe życie ewoluuje, a marzenia zmieniają się razem z nami. Gdy upłynie kilka lat może się okazać, że teraz chcemy czegoś zupełnie innego od życia. Akceptujmy zmiany w naszych planach,a gdy dotrzemy do wyznaczonego celu i osiągniemy sukces zróbmy rachunek sumienia i zastanówmy się czy właśnie tego oczekiwaliśmy i w którą stronę podążać dalej.

10. Wytrwałość - nie zawracaj w połowie drogi, nie zniechęcaj się niepowodzeniami, błędy popełnia każdy, chyba że nic nie robi.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie