Gdzie wybrać się w marcu? Gdzie jest ciepło?

Gdzie wybrać się w marcu? Gdzie jest ciepło?

Przejdź do galerii zdjęć
Nie możesz się doczekać lata, chodzenia w krótkim rękawku i sandałach? Marzysz o tym, by już teraz móc choć przez chwilę poleżeć na plaży? Gdzie w marcu jest na tyle ciepło, by te marzenia spełnić?
Reklama

Trzy pomysły na weekendowy odpoczynek Gdzie w Europie jest ciepło w marcu?

Przedstawiamy trzy miejscowości na południu Europy, które poza odpowiednimi warunkami atmosferycznymi będą również dużo tańsze poza sezonem oraz łatwo będzie się do nich dostać samolotem.
  • Malta
Możemy spodziewać się około 20 stopni. Co dla nas o tej porze roku, wydaje się dużo i jest odpowiednią pogodą na spacerowanie w sandałach. Chłodniejsze mogą, być wieczory. Warto, więc mieć ze sobą ciepłą bluzę i kryte buty. Miejscowi jednak uważają że nadal jest to zima i można spotkać ich chodzących w ocieplanych kurtkach. Będzie to idealny moment na podziwianie przyrody podczas długich spacerów, ponieważ o tej porze roku, większość roślin kwitnie.
Reklama
Rozpoczyna się również sezon na owoce cytrusowe. Będzie to więc gratka dla miłośników soków owocowych i koktajli.
  • Lizbona
Lizbona jest stolicą Portugalii i ma jeden z najłagodniejszych klimatów w Europie. Temperatura nieco niższa niż na Malcie - około 16 stopni, lecz równie słoneczna. Jest to największe miasto w kraju, więc na pewno nie będziemy się nudzić. Przed sezonem nie będzie kolejek do muzeów, galerii sztuki czy restauracji. Będzie można więc zwiedzić wszystkie interesujące miejsca w spokoju. Jest to też dobre miejsce do podziwiania architektury z orientalną nutą. Wycieczka do miasta będzie idealna właśnie na marzec, ponieważ latem upały są tak uciążliwe że zwiedzanie miasta nie jest wtedy przyjemnością, lecz udręką.
  • Korfu
Jako typowy kurort letni, Korfu będzie idealne na typowy odpoczynek w hotelu lub ośrodku SPA. Ceny takich usług przed sezonem będą dużo niższe i będziemy mogli nacieszyć się ciszą i spokojem. Temperatury w marcu wynoszą około 17 stopni w dzień i około 8-10 w nocy. Z tego względu poza odpoczynkiem warto jest poświęcić czas na aktywny wypoczynek: wspinanie się na pagórki, zwiedzanie małych uroczych miasteczek, lokalnych knajpek czy wycieczki rowerowe.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: gdzie w marcu
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama