Złe nawyki pielęgnacyjne - 5 błędów w codziennej pielęgnacji skóry, których należy unikać

Uroda Wtorek, 28 maja 2019
Oceń:
4 / 33 głosów

Pielęgnacja skóry twarzy i ciała to nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, ale i właściwe podejście, które stanowi klucz do pięknego wyglądu. Nawet najlepsze preparaty nie są w stanie poprawić kondycji skóry, jeśli nie wykonujemy prawidłowo domowych zabiegów. Aby zawsze prezentować się świeżo i promiennie, warto wyzbyć się złych nawyków pielęgnacyjnych, które skutecznie niweczą nasze starania o idealny wygląd.

Błędy w pielęgnacji popełnia każda z nas. Niezliczona ilość drogich kosmetyków nie wystarczy, by nasza skóra prezentowała się perfekcyjnie. Trzeba wiedzieć jak z nich korzystać, by odpowiednio spełniały swoją rolę. Oto 5 grzechów w codziennej pielęgnacji skóry, które popełniamy najczęściej:

Zobacz też: 10 zasad pielęgnacji skóry twarzy wiosną i latem

1. Pominięcie etapu nawilżania: Każda z nas z pewnością przypomina sobie sytuację, kiedy po prysznicu nie znalazła czasu lub siły na użycie balsamu nawilżającego. To błąd! Skóra po kąpieli jest rozgrzana i pobudzona, dzięki temu łatwiej absorbuje wilgość i odżywcze składniki zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Warto poświęcić kilka minut na wmasowanie w nią ulubionego kremu, masła lub mleczka.

Źródło: pl.pinterest.com