Reklama

oparzenia słoneczne

1/5
5 sposobów na oparzenia słoneczne
pixabay.com
Jeśli już przytrafi się nam oparzenie słoneczne to pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest schłodzenie wrażliwych miejsc. Dzięki temu zredukujemy zaczerwienienia, ale też uśmierzymy ból. Wystarczy namoczyć ręczniki w lodowatej wodzie i przyłożyć tam, gdzie boli.
Reklama

Nadużywanie promieniowania słonecznego jest naprawdę niebezpieczne. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nasza skóra ma już dość kąpieli słonecznych. Co zrobić, kiedy się poparzymy? Jak sobie ulżyć w bólu?

Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: oparzenia słoneczne - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
20 czerwca 2019
Czytaj więcej
Kobieta smarująca ramie kremem przeciwsłonecznym
Sezon letni to czas, kiedy większość z nas spędza więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety, często zapominamy o ochronie przed słońcem i narażamy się na oparzenia słoneczne. Oparzenia słoneczne to obrażenia skóry spowodowane nadmiernym naświetleniem promieni słonecznych. W tym artykule dowiesz się, jak zapobiegać oparzeniom słonecznym, jak je leczyć i jak dbać o skórę po oparzeniu.
Oparzenie słoneczne
Objawy poparzeń słonecznych są charakterystyczne i trudne do pominięcia. Co konkretnie można więc do nich zaliczyć, by wiedzieć, na jakie symptomy ciała od razu reagować?
Oparzenie słoneczne
Poparzenie słoneczne może przytrafić się każdemu, nawet tym, którzy ogólnie rzecz biorąc dbają o swoją skórę i raczej pilnują zabezpieczana jej przed nadmiernym promieniowaniem. Czasami wystarczy trochę dłużej posiedzieć na słońcu i zapomnieć o ponownej aplikacji filtra po wyjściu z wody, by tuż po powrocie do domu z plaży zacząć odczuwać pieczenie skóry, a po dojściu do domu zobaczyć uwidaczniające się na tej skórze bąble, wywołujące świąd i ból.
Oparzenie słoneczne
Oparzenie skóry może być spowodowane długotrwałą ekspozycją ciała na słońce, po brak ochrony przeciwsłonecznej. To bolesne doświadczenie, szczególnie dla osób, które mają przesuszoną i wrażliwą skórę. Jak zminimalizować dyskomfort po opalaniu?