Oparzenie słoneczne
Canva.com

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Znasz je?

Poparzenie słoneczne może przytrafić się każdemu, nawet tym, którzy ogólnie rzecz biorąc dbają o swoją skórę i raczej pilnują zabezpieczana jej przed nadmiernym promieniowaniem. Czasami wystarczy trochę dłużej posiedzieć na słońcu i zapomnieć o ponownej aplikacji filtra po wyjściu z wody, by tuż po powrocie do domu z plaży zacząć odczuwać pieczenie skóry, a po dojściu do domu zobaczyć uwidaczniające się na tej skórze bąble, wywołujące świąd i ból.
Reklama

Jakie są najskuteczniejsze oparzenia słoneczne domowe sposoby?

Pierwszym krokiem ratunkowym, zdecydowanie najważniejszym, będzie delikatne schłodzenie nagrzanego i oparzonego naskórka. Raczej nie powinno się od razu traktować go lodem, ale wejście pod lekko chłodny prysznic powinno pomóc, podobnie jak zastosowanie sklepowych i drogeryjnych lub aptecznych środków chłodzących, zawierających panthenol, mentol oraz aloes.

Gotowe produkty, które mają zostać nałożone na poparzoną skórę, powinny mieć łagodne działanie i delikatny prosty skład.

Muszą koić skórę, a w żadnym stopniu jej nie podrażniać, dlatego jeśli po ich aplikacji odczuwa się nasilenie wybranych symptomów, doprowadzający do tego efektu produkt lepiej od siebie odstawić i spróbować czegoś innego. Co na oparzenia słoneczne sprawdzi się najlepiej? Produkt najprostszy z możliwych, czyli standardowa pianka z panthenolem.

Reklama

W okresie letnim zawsze warto mieć ją w domu i warto zawsze zabierać ją ze sobą na wakacje, bo nie zajmuje ona wiele miejsca, a niejednokrotnie może dosłownie uratować życie, a już na pewno skórę.

Skóra, która została już podrażniona w wyniku wystawienia jej na działanie promieniowania bez odpowiedniego zabezpieczenia, nie powinna być ponownie opalana. W kolejnych dniach należy więc unikać słońca i przykładać jeszcze większą wagę do tego, by się przed nim chronić. Pomogą w tym mocne filtry przeciwsłoneczne, ale też nakrycia głowy oraz parasole przeciwsłoneczne.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama