5 sposobów na oparzenia słoneczne

Zdrowie Czwartek, 20 czerwca 2019
Oceń:
4 / 19 głosów

Nadużywanie promieniowania słonecznego jest naprawdę niebezpieczne. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nasza skóra ma już dość kąpieli słonecznych. Co zrobić, kiedy się poparzymy? Jak sobie ulżyć w bólu?

Na oparzenia słoneczne są narażeni wszyscy, ale najbardziej osoby, które mają jasną karnację. Te pierwszego stopnia, można leczyć domowymi sposobami. Ale przy oparzeniach drugiego stopnia często jest potrzebna hospitalizacja. Pacjent wówczas odczuwa silne mdłości, kręci mu się w głowie, ma gorączkę, a skóra silnie piecze.

Najlepiej zapobiegać oparzeniom słonecznym i mimo wysokiej temperatury ubierać się w odzież na długi rękaw, z cienkich materiałów. Pomaga też skrywanie się pod parasolkami  i namiotami oraz stosowanie ochronnych kosmetyków z wysokim filtrem.

A kiedy już oparzenia słoneczne się przytrafią, koniecznie skorzystajcie z naszych sposobów!

Jeśli już przytrafi się nam oparzenie słoneczne to pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest schłodzenie wrażliwych miejsc. Dzięki temu zredukujemy zaczerwienienia, ale też uśmierzymy ból. Wystarczy namoczyć ręczniki w lodowatej wodzie i przyłożyć tam, gdzie boli.

Źródło: pixabay.com