5 sposobów na oparzenia słoneczne
Przejdź do galerii zdjęć
Nadużywanie promieniowania słonecznego jest naprawdę niebezpieczne. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nasza skóra ma już dość kąpieli słonecznych. Co zrobić, kiedy się poparzymy? Jak sobie ulżyć w bólu?
Reklama
Na oparzenia słoneczne są narażeni wszyscy, ale najbardziej osoby, które mają jasną karnację. Te pierwszego stopnia, można leczyć domowymi sposobami. Ale przy oparzeniach drugiego stopnia często jest potrzebna hospitalizacja. Pacjent wówczas odczuwa silne mdłości, kręci mu się w głowie, ma gorączkę, a skóra silnie piecze.
Najlepiej zapobiegać oparzeniom słonecznym i mimo wysokiej temperatury ubierać się w odzież na długi rękaw, z cienkich materiałów. Pomaga też skrywanie się pod parasolkami i namiotami oraz stosowanie ochronnych kosmetyków z wysokim filtrem.
A kiedy już oparzenia słoneczne się przytrafią, koniecznie skorzystajcie z naszych sposobów!
Zobacz galerię zdjęć: oparzenia słoneczne
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Oparzenia słoneczne - jak skutecznie zapobiegać i leczyć
Sezon letni to czas, kiedy większość z nas spędza więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety, często zapominamy o ochronie przed słońcem i narażamy się na oparzenia słoneczne. Oparzenia słoneczne to obrażenia skóry spowodowane nadmiernym naświetleniem promieni słonecznych. W tym artykule dowiesz się, jak zapobiegać oparzeniom słonecznym, jak je leczyć i jak dbać o skórę po oparzeniu.
Oto objawy oparzenia słonecznego. To groźne i szkodliwe dla skóry
Objawy poparzeń słonecznych są charakterystyczne i trudne do pominięcia. Co konkretnie można więc do nich zaliczyć, by wiedzieć, na jakie symptomy ciała od razu reagować?
Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Znasz je?
Poparzenie słoneczne może przytrafić się każdemu, nawet tym, którzy ogólnie rzecz biorąc dbają o swoją skórę i raczej pilnują zabezpieczana jej przed nadmiernym promieniowaniem. Czasami wystarczy trochę dłużej posiedzieć na słońcu i zapomnieć o ponownej aplikacji filtra po wyjściu z wody, by tuż po powrocie do domu z plaży zacząć odczuwać pieczenie skóry, a po dojściu do domu zobaczyć uwidaczniające się na tej skórze bąble, wywołujące świąd i ból.
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl