Jesteś samotną matką? Sprawdź, co Ci się należy

Finanse Niedziela, 30 czerwca 2019
Oceń:
4 / 28 głosów

Samotne rodzicielstwo to nie łatwy kawałek chleba, ale czasami los wybiera za nas albo po prostu trzeba wybrać mniejsze zło. Choć wydawać by się mogło, że samotnym matkom rzuca się wiecznie kłody pod nogi, to jednak mają one całkiem dużo praw. Jesteś samodzielną mamą? Zobacz,  co Ci się należy!

Sytuacje życiowe są różne. Bywa, że kobieta musi odejść od mężczyzny z dzieckiem lub dziećmi, bo się o nich odpowiednio nie troszczy. Gorzej, jeśli się nad nimi znęca. Taka kobieta zazwyczaj jest już zastraszona i nie wierzy w to, że sobie samodzielnie poradzi. Ale wystarczy tylko poprosić o pomoc w odpowiednich miejscach, by ją naprawdę uzyskać. Na co może liczyć samodzielna mama?

Boisz się, że nie dasz rady pójść do pracy, bo dziecko jest jeszcze za małe? Dla chcącego nic trudnego. Jako samotnej mamie przysługuje Ci pierwszeństwo dla Twojego dziecka na miejsce w żłobku czy przedszkolu. To naprawdę duże ułatwienie. Jeśli dodatkowo dodasz w ankiecie wypełnianej przy zapisach, że zamierzasz pójść do pracy, to miejsce dla malucha będziesz miała praktycznie zaklepane. Jeżeli nie chcesz zostawiać dziecka na cały dzień, zainteresuj się pracą zdalną. Będziesz mogła ją wykonywać nawet wtedy, gdy maluszek będzie spał albo w trakcie jego choroby - wtedy raczej nici z przedszkola czy żłobka. Musisz być na to przygotowana.

Źródło: pixabay.com