Jak odstawić dziecko od piersi?

Dziecko Wtorek, 30 lipca 2019
Oceń:
4 / 27 głosów

Więź, która łączy Ciebie i Twoje dziecko i powstała dzięki codziennemu karmieniu piersią to coś naprawdę wyjątkowego. I dla tej więzi właśnie chciałabyś karmić swojego malucha jak najdłużej, ale z drugiej strony marzysz już o odrobinie wolności o tym, żeby móc przespać noc bez ciągłego podawania piersi. Jak odstawić dziecko od piersi? Pomożemy!

Jak odstawić dziecko od piersi?

Musisz wiedzieć, że podstawową zasadą podczas odstawiania dziecka od piersi jest konsekwencja. To dlatego właśnie musisz mieć pewność, że chcesz to zrobić. Nikt poza matką nie zrozumie tego, co odczuwa ona podczas karmienia. Na samą myśl o tym, że możesz to stracić, jest ci przykro. Ale nadchodzi w końcu taki moment, gdy trzeba przeciąć tę niewidoczną pępowinę i odstawić dziecko od piersi. Od czego zacząć?

Odstawianie dziecka od piersi jest trudne nie tylko dla Ciebie, ale również dla niego. Bądź więc w tych dniach niezwykle wyrozumiała dla swojego Malucha. Na początek określ, w jakim czasie chcesz \\\"pozbyć się małego ssacza\\\". Daj sobie powiedzmy dwa tygodnie na to, by przestać podawać mu pierś. Później dawaj mu ją tylko wtedy, gdy on prawdę się tego mocno domaga. Mamy mają w zwyczaju narzucanie się dziecku w tej kwestii.

Źródło: pl.freepik.com