jak odstawić dziecko od piersi

Jak odstawić dziecko od piersi?

Przejdź do galerii zdjęć
Więź, która łączy Ciebie i Twoje dziecko i powstała dzięki codziennemu karmieniu piersią to coś naprawdę wyjątkowego. I dla tej więzi właśnie chciałabyś karmić swojego malucha jak najdłużej, ale z drugiej strony marzysz już o odrobinie wolności o tym, żeby móc przespać noc bez ciągłego podawania piersi. Jak odstawić dziecko od piersi? Pomożemy!
Reklama
Jak odstawić dziecko od piersi? Musisz wiedzieć, że podstawową zasadą podczas odstawiania dziecka od piersi jest konsekwencja. To dlatego właśnie musisz mieć pewność, że chcesz to zrobić. Nikt poza matką nie zrozumie tego, co odczuwa ona podczas karmienia. Na samą myśl o tym, że możesz to stracić, jest ci przykro. Ale nadchodzi w końcu taki moment, gdy trzeba przeciąć tę niewidoczną pępowinę i odstawić dziecko od piersi. Od czego zacząć?
Zobacz galerię zdjęć: jak odstawić
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
jak dobrać biustonosz do karmienia
Jak dobrać biustonosz do karmienia piersią, aby czuć się kobieco i jednocześnie komfortowo? Nie od dziś wiadomo, że te dwie rzeczy czasami nie idą w parze. Nie jest to bardzo trudne, ale musisz znać kilka zasad. Pamiętaj, że dobrze dobrany biustonosz jest niesamowicie istotny, jeśli chcesz, aby Twoje piersi były właściwie podtrzymywane i dłużej zachowały piękny kształt.
karmienie piersią
Karmienie piersią to zupełnie naturalna i piękna czynność. Jest też niesamowicie trudna, wiąże się bowiem z wieloma dylematami. Mama zastanawia się, czy wszystko robi właściwie, czy jej dziecko na pewno się najada, czy ona sama może spożyć dany produkt i nie zaszkodzi maluszkowi. Oczywiście nie zawsze jest kolorowo, bo ten piękny czas to także często ból, krew i łzy, jednak z pewnością warto.
kobieta na ławce karmi piersią niemowlę
Matczyny pokarm to największy dar, jaki kobieta może dać swojemu dziecku. Razem z mlekiem mama przekazuje niemowlęciu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a także wyposaża malucha w pakiet odpornościowy w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni jego życia, gdy młody organizm jeszcze dojrzewa. Każda mama dostrzega ogromne znaczenie karmienia piersią, dlatego sporo stresu mogą wywołać okoliczności, w których kobieta nie jest pewna, czy będzie mogła żywić swoją pociechę w ten sposób. Mamo, dowiedz się, jakie sytuacje faktycznie stanowią przeciwskazanie do karmienia piersią.
Reklama
Reklama
Reklama