Kwiaty doniczkowe, które pięknie ozdobią Twój dom!

Dom i ogród Piątek, 2 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 33 głosów

Marzysz o pięknych, domowych roślinach, ale obawiasz się, że nie będziesz umiała się nimi odpowiednio zaopiekować? Dziś, przedstawiamy Ci kwiaty doniczkowe, którym naprawdę łatwo dogodzić. Nawet jeśli nie jesteś ogrodnikiem z prawdziwego zdarzenia, będą u Ciebie pięknie rosły.

Postawiliśmy na kwiaty doniczkowe, które nie są zbyt wymagające. Musisz jednak wiedzieć co nieco o tym, co lubi dany gatunek, by choćby odpowiednio je podlewać. Kwiaty doniczkowe, które mają dość grube liście i łodygi potrafią magazynować wodę i nie potrzebują zbyt częstego podlewania. Ponadto większość gatunków wymaga częstszego podlewania w miesiącach letnich i wiosennych, zimą natomiast możemy podlewać je rzadziej. Poznaj dany gatunek rośliny przed zakupem po to, by zaznajomić się z jego potrzebami, a na pewno długo będzie cieszyła oko domowników.
Na jaką roślinkę doniczkową warto się zdecydować?

Dracena. Ta piękna roślina uwielbia domowe, dość wysokie temperatury. Idealna dla niej jest taka pomiędzy 20 a 25 stopni. Musimy ją trzymać daleko od kaloryfera, w nasłonecznionym miejscu, ale nie wystawiajmy jej bezpośrednio na promienie słoneczne. Dracenę wystarcz dobrze podlewać, a naprawdę będzie cieszyła oko. Lejemy wodę wtedy, gdy woda przestaje być wilgotna. Pamiętajmy jednak, że ma być WILGODNA, a nie mokra. Wystarczy przesadzać ją raz na 12 miesięcy i najlepiej kupić w sklepie gotową mieszankę przeznaczoną dla dracen.

Źródło: pixabay.com