Reklama
chandra
Jeśli nie chcesz dać się jesiennej chandrze koniecznie zadbaj o to, żebyś w swoim mieszkaniu nie czuła się jak w norze. Odsłaniaj okna i wpuszczaj do środka promienie słoneczne, wychodź na spacery. Pamiętaj, że dla lepszej odporności musisz dostarczać organizmowi witaminę D. Jeśli chcesz, by zagościły u Ciebie na stałe hormony szczęścia, pozwól sobie choćby codziennie na kilka kostek czekolady. Możesz zrobić ją sama, w domu, wtedy masz pewność, że jest nie tylko słodka, ale i zdrowa.
Reklama
Lato się kończy, za chwilę zawita do nas jesień. Jak wiadomo jest to czas, gdy opadamy z sił i trudno jest nam czasem podnieść się z łóżka. Od jesiennej chandry niedaleko do depresji, dlatego warto walczyć już z pierwszymi jej oznakami i dziś podpowiemy Wam jak to zrobić.
Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: chandra - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
05 września 2019Przejdź do artykułu
Czytaj więcej
5 sposobów na jesienną chandrę
Jesienna aura wpływa na spadek naszego samopoczucia. Nic więc dziwnego, że czasem dopadnie nas chandra. Jesień jest trudnym czasem dla naszego organizmu, ale istnieje kilka sposobów na to, aby przez długi czas cieszyć się dobrym nastrojem.
Jesienna depresja – co należy wiedzieć
Jesienna chandra, jesienna depresja, depresja sezonowa – to nazwy jednego schorzenia jakim jest jesienne obniżenie nastroju. Dotyka ono 4-10 procent społeczeństwa, dlatego warto o nim wiedzieć coś więcej.
4 sposoby na pokonanie jesiennej chandry
Pięknie świecące słońce za oknami sprawia, że czujemy się w miarę dobrze, jednak krótszy dzień i deszczowa pogoda też zaczynają się nam dawać we znaki. Jesienne obniżenie nastroju odczuwa większość dorosłych ludzi. Zobacz jak radzić sobie z jesienną chandrą.
5 sposobów na jesienną depresję
Jesienna depresja nie jest w medycynie czymś całkowicie nieznanym i tropikalnym. W psychiatrii nazywa się ją depresją sezonową. W angielskim używa się bardzo adekwatnego skrótu SAD, oznaczającego seasonal affective disorder. Depresja te pojawia się w okresie jesieni, czyli pomiędzy październikiem a listopadem i trwa całą zimę, aż do pierwszych wiosennych, cieplejszych dni. Co ciekawe, zaburzeniem tym dotknięte są o wiele częściej kobiety. Mężczyźni są bardziej odporni na sezonowe zmiany naświetlenia, temperatury i pogody.
© 2025 ZaradnaKobieta.pl