Nerwica lękowa

4 sposoby na pokonanie jesiennej chandry

Pięknie świecące słońce za oknami sprawia, że czujemy się w miarę dobrze, jednak krótszy dzień i deszczowa pogoda też zaczynają się nam dawać we znaki. Jesienne obniżenie nastroju odczuwa większość dorosłych ludzi. Zobacz jak radzić sobie z jesienną chandrą.
Reklama
  1. Aromaterapia
Zapachy wpływają na nas w bardzo różny sposób. Jedne uspokajająco, inne leczniczo, a jeszcze inne pobudzająco. Wybierając ożywcze aromaty możesz poprawić sobie humor. Najlepsze do tego zadania są zapachy cytrusowe i lawenda. Aby poprawić sobie nastrój wybierz ulubiony aromat w najlepszej dla siebie formie. Możesz postawić na odświeżacz powietrza, perfumy albo żel pod prysznic.
  1. Filmoterapia
Dobra komedia potrafi każdemu poprawić humor. Jeśli czujesz się przygnębiona włącz ulubiony film, zrób sobie popcorn i wlej do szklanki ulubiony napój.
Reklama
Zaproś znajomych lub oglądaj sama. Przekonasz się, że choć jest to sposób prosty to bardzo skuteczny.
  1. Muzykoterapia
Muzyka bardzo silnie wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli słuchasz wesołych piosenek bardzo szybko poczujesz się lekko i radośnie. Jeśli postawisz na muzykę poważną masz szansę wyciszyć się i uspokoić. Słuchając romantycznych ballad możesz wprowadzić się w nostalgiczny nastrój. Dlatego też, aby przezwyciężyć  jesienną chandrę wybieraj skoczną i radosną muzykę – możesz być pewna, że pomoże.
  1. Fototerapia
Leczenie światłem stosowane jest coraz częściej w przypadku depresji.
Reklama
Zdaniem specjalistów naświetlania specjalnymi lampami są nierzadko tak samo skuteczne jak leki antydepresyjne. Dlatego też kiedy przychodzi jesień, a dni są coraz krótsze skorzystaj z siły światła. Wymień żarówki na silniejsze albo kup lampę doświetlającą. Piękna, słoneczna jesień to czas zachwytu kolorowymi liśćmi, jarzębiną czy owocami w sadach. Niestety jesień to też słotne i pochmurne dni, kiedy to nie mamy ochoty na nic. W takim czasie bardzo często pojawiają się objawy obniżonego nastroju, z którymi należy walczyć, a jak widać nie musi to być specjalnie trudne.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama