Jak nie dać się chandrze?

Zdrowie Czwartek, 5 września 2019
Oceń:
4 / 9 głosów

Lato się kończy, za chwilę zawita do nas jesień. Jak wiadomo jest to czas, gdy opadamy z sił i trudno jest nam czasem podnieść się z łóżka. Od jesiennej chandry niedaleko do depresji, dlatego warto walczyć już z pierwszymi jej oznakami i dziś podpowiemy Wam jak to zrobić.

Domowe sposoby na chandrę

Jeśli pracujesz do późna, po Twoim powrocie do domu szybko robi się szaro. A przecież dopiero co mogłaś korzystać z uroków słońca prawie do nocy. Aura nie jest już zbyt sprzyjająca, przez co i w naszym organizmie jest coraz mniej hormonu szczęścia. Stajemy się senni, mamy wahania nastroju i dosłownie nic nam się nie chce. Ale na jesienną chandrę są sposoby. Jakie? Przeczytajcie!

Jeśli nie chcesz dać się jesiennej chandrze koniecznie zadbaj o to, żebyś w swoim mieszkaniu nie czuła się jak w norze. Odsłaniaj okna i wpuszczaj do środka promienie słoneczne, wychodź na spacery. Pamiętaj, że dla lepszej odporności musisz dostarczać organizmowi witaminę D. Jeśli chcesz, by zagościły u Ciebie na stałe hormony szczęścia, pozwól sobie choćby codziennie na kilka kostek czekolady. Możesz zrobić ją sama, w domu, wtedy masz pewność, że jest nie tylko słodka, ale i zdrowa.

Źródło: pixabay.com