miska z ryżem obok naczynie z woda ryżową

Woda ryżowa na włosy i cerę - sekret piękna Azjatek

Przejdź do galerii zdjęć
Wiadomo nie od dziś, że to właśnie Azjatki uchodzą za najbardziej zadbane kobiety na całym świecie. Ich skóra i włosy są doskonale wypielęgnowane, dlatego przyciągają uwagę zdrowym blaskiem oraz nienaganną kondycją. Warto zatem czerpać z ich doświadczenia i proste, a zarazem niezwykle skuteczne rytuały pielęgnacyjne, wykorzystać na własny użytek. Zabieg, który w błyskawiczny i jednocześnie niedrogi sposób może przynieść niesamowite rezultaty, to stosowanie wody ryżowej, która odżywia cerę oraz regeneruje włosy.
Reklama
Azjatyckie rytuały urodowe bywają zaskakujące. Zadziwiają nie tylko skutecznością, ale i nadzwyczajną prostotą. Gładka i aksamitna cera kobiet z tamtych rejonów świata to efekt systematycznej pielęgnacji, która nie zawsze wymagać musi kosztownych kosmetyków i długich godzin spędzanych w łazience. Podobnie w przypadku włosów - jeśli przyjrzymy się kosmykom Azjatek, z pewnością zauważymy, że każda z nich cieszy się doskonałą fryzurą. Nie mogą one narzekać na problemy z przesuszeniem i kruszeniem się końcówek, jak również na kłopoty ze stylizacją!

Woda ryżowa - jak ją przygotować?

Woda ryżowa to specyfik znany i wykorzystywany dla urody od wieków. Nie bez przyczyny uchodzi za cenny kosmetyk, który uzyskać możemy naprawdę niewielkim kosztem. Bogata jest w proteiny, mikroelementy oraz witaminy z grupy B i E,  dlatego jej właściwości warto spożytkować właśnie podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych.
Reklama
untitled-collage-2
Przygotowanie wody ryżowej to naprawdę proste zadanie. Potrzebna jest czysta woda, a także biały lub brązowy ryż spożywczy, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Wybrany rodzaj ryżu gotujemy w garnku, zwiększając proporcję wody - można dodać jej nawet trzy razy więcej, niż standardowo. Ważne, by nie przyprawiać ryżu solą. Po ugotowaniu starannie odcedzamy wodę, która powinna przybrać lekko mleczne zabarwienie.
Reklama
Tak przygotowany roztwór gotowy jest do użycia natychmiast, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że najlepsze właściwości woda ryżowa zyskuje dopiero po sfermentowaniu. Jeśli przelejemy ją do słoika, który następnie szczelnie zakręcimy, po około dwóch dniach zyska ona jeszcze większą wartość jako naturalny kosmetyk.

Woda ryżowa na włosy

Bogata w proteiny sfermentowana woda ryżowa to prawdziwy balsam dla naszych włosów - zwłaszcza, jeśli nie są one w najlepszej kondycji. Regularne jej stosowanie pozwala wygładzić pasma i znacznie poprawić ich wygląd. Po zabiegu z użyciem wody ryżowej włosy zyskują zdrowy blask, nie sprawiają też większych problemów podczas rozczesywania. Dwa lub nawet trzy razy w tygodniu powinniśmy stosować wodę ryżową jako płukankę.
Reklama
Po rutynowym myciu szamponem, należy wmasować specyfik w skórę głowy oraz kosmyki na całej ich długości. Po tym zabiegu pozostawiamy kosmetyk do wchłonięcia - wystarczy już około 5 minut! Następnie spłukujemy głowę ciepłą wodą. Gotowe!

Woda ryżowa na cerę

Wodę ryżową, niekoniecznie w sfermentowanej formie, z powodzeniem wykorzystać możemy także w trakcie codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Doskonale rozświetla ona cerę, skutecznie wyrównuje pH, a nawet wpływa na zmniejszenie porów. Ten naturalny kosmetyk świetnie sprawdzi się podczas mycia twarzy przed snem. Może także zastąpić tonik, którego używamy na co dzień przed nałożeniem ulubionego kremu. Jak przechowywać wodę ryżową, by nie straciła swoich cennych właściwości? Dowiesz się przeglądając poniższą galerię!
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: woda ryżowa
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama