Co kupić świeżo upieczonej mamie po porodzie ?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Co kupić świeżo upieczonej mamie po porodzie ?

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie. Dla mamy, która przeszła poród najważniejsze staje się dziecko. Gdy była w ciąży wszyscy martwili się tylko o nią, a tu nagle cała troska przesypywana jest na malucha i wszyscy zapominają o kobiecie. Niemal każda osoba odwiedzająca młodą mamę czy to w szpitalu czy już w domu pamięta o upominku – przynajmniej małej zabaweczce lub ubranku dla szkraba, który właśnie pojawił się na świecie. Jednak niestety bardzo często pomija się mamy.

Jeśli zamierzasz odwiedzić koleżankę, która właśnie urodziła:

1. Przygotuj drobiazg dla malucha – już z całą pewnością znasz płeć więc możesz zakupić małe ubranko, kocyk czy zabaweczkę.

2. Zdecyduj się na prezent , który będzie przydatny przy opiece nad dzieckiem ale jednocześnie ułatwi coś mamie – może to być zimowy śpiworek do wózka i fotelika, dzięki czemu nie będzie musiała ubierać dziecka w kombinezon, wygodna poduszka do karmienia, organizer do wózka lub organizer na pieluchy, ręczniczek na ramię do odbijania malucha.

3. Prezent specjalnie dla mamy – jeśli jesteście ze sobą naprawdę blisko to na pewno nie będzie nietaktem jeśli zakupisz dobry krem na cellulit i rozstępy – niestety tego typu kosmetyki przydają się niemal każdej młodej mamie; możesz również zdecydować się na fajną maseczkę, peeling czy szminkę w ulubionym kolorze. Fajnym prezentem będzie również szlafrok, piżama do karmienia piersią czy skarpetki i krem do stóp. Przyjaciółkę to właśnie ty znasz najlepiej więc wybierz coś co trafi w jej gust.

Jeśli wybierasz się do kogoś bliskiego z rodziny:

1. Prezent dla malucha – może być również praktyczny – leżaczek bujaczek świetnie sprawdza się przy maluchach, które chcą być blisko mamy. Możesz również dowiedzieć się czy świeżo upieczeni rodzice zakupili wszystko co potrzebne dla dziecka czy na coś zabrakło im pieniędzy. Jeśli taka rzecz nie będzie przesadnie droga możesz zakupić im to co zamierzali i ich odciążyć. Z pewnością przydadzą się również pieluchy, ponieważ początkowo zużywa się ich duże ilości. Możesz również kupić takie, które będą dobre za miesiąc, ponieważ wiele osób może postanowić kupić pieluchy i aby nie okazało się, że tych najmniejszych będzie zbyt wiele.

2. Prezent dla mamy – jeśli skupiamy się na prezencie dla mamy i dziecka warto również sprawić mamie przyjemność i w ramach gratulacji kupić kwiaty bądź czekoladki (uwaga karmiąca nie wszystkie może jeść).

Od lat również pojawia się przekonanie i coraz szersza praktyka, że świeżo upieczony tata kupuje drobiazg dla swojej partnerki po porodzie. Prezent taki ma na celu docenienie jej bólu i wysiłku, oraz podziękowanie za sprowadzenie na świat małego cudu.

Co mężczyźni najczęściej kupują swoim kobietom po porodzie?

1. Kwiaty – bukiet czerwonych róż lub tulipanów z całą pewnością złapie za serce każdą kobietę i jednocześnie wyrazi uczucie i troskę.

2. Biżuteria – wisiorek, bransoletka, kolczyki – największą popularnością cieszą się te z motywem serca. To miły gest, który nie tylko w sercu ale i namacalnie zostanie zapamiętany na lata. Wyraża miłość, przywiązanie i oddanie.

3. Pierścionek zaręczynowy – jeśli jeszcze nie jesteście małżeństwem to chyba trudno o lepszy i bardziej emocjonalny moment na oświadczyny niż narodziny dziecka. Niektórzy mężczyźni dają swoim wybrankom pierścionek bezpośrednio po porodzie, inni przyczepiają go do ubranka dziecka zanim to zostanie zaniesione do mamy lub np. pudełko z pierścionkiem podrzucają w rzeczy, z których mama na pewno będzie korzystać w szpitalu z dołączoną karteczką. Jeśli Panowie chcecie przypiąć pierścionek do ubranka dziecka warto je wcześniej przygotować – zapisać na nim pytanie, przypiąć pierścionek a pielęgniarkę lub położną poprosić aby założyła dziecku właśnie to ubranko.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie