ubezpieczenie przedszkolaka

Czy ubezpieczenie przedszkolaka ma sens?

Rodzice posyłający swoje dzieci do przedszkola mają nadzieję, że ich pociechy będą w nim bezpieczne. Ufają, że wychowawcy zapewnią najmłodszym fachową opiekę i nie dopuszczą do powstania sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu. Niektórzy z rodziców decydują się też na ubezpieczenie przedszkolaka, które jest dodatkową formą ochrony dziecka.
Reklama

Czy w przedszkolu jest bezpiecznie

Przedszkola dbają o to, aby przebywające w nich dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet najlepszy wychowawca nie jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa dziecka, które dopiero zaczyna poznawać świat. Kilkulatki są przecież bardzo żywiołowe i ruchliwe a do tego nie przewidują konsekwencji własnych działań. Nic więc dziwnego, że są narażone na urazy i kontuzje. Przedszkolaki, najczęściej podczas energicznej zabawy na świeżym powietrzu, dość często potykają się i przewracają. Wśród najmłodszych nie trudno też o sprzeczki o ulubioną zabawkę, rzucenie nią w kolegę czy też popchnięcie innego dziecka. Mimo najlepszych chęci wychowawców grup, nie da się niestety całkowicie ustrzec dzieci przed skutkami ich decyzji.
Reklama

Ubezpieczenie przedszkolaka może się przydać

Ze względu na ryzyko wystąpienia powyższych incydentów, przedszkola proponują rodzicom przystąpienie do grupowego ubezpieczenia od NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Gdy tylko dojdzie do poważniejszego zdarzenia, które nastąpi niezależnie od czyjejś woli, ubezpieczenie przedszkolaka zapewni mu dodatkową ochronę a jego rodzicom finansowe wsparcie. Warto pamiętać, że ubezpieczenia przedszkolne nie są obowiązkowe. Jednakże - ich brak oznacza brak dodatkowej pomocy, zwłaszcza jeśli dziecko wymagać będzie specjalistycznego leczenia na które rodziców nie stać. Każdy rodzic musi więc samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce zainwestować w polisę, która pomoże chronić zarówno zdrowie dziecka, jak i domowy budżet.
Reklama

Polisa z przedszkola lub indywidualna

Rodzice, którzy zdecydują się wykupienie polisy NNW dziecka, mogą skorzystać zarówno z ubezpieczenia oferowanego przez przedszkole, jak i samodzielnie wykupić polisę w dowolnym zakładzie ubezpieczeń. Nie wolno jednak zapominać, że rodzice nie mają obowiązku korzystania z oferty ubezpieczenia grupowego w przedszkolu a dyrekcja placówki nie może wymagać od nich, aby do niego przystąpili. Plusem ubezpieczenia grupowego jest jego niższa cena i brak konieczności poświęcania czasu na samodzielne znalezienie oferty. Nie zmienia to jednak faktu, że indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka może być korzystniejsze. Dlaczego? Otóż bierze ono pod uwagę personalne potrzeby przedszkolaka i jego rodziców, którzy są dodatkowo stroną w podpisanej przez nich umowie – w przeciwieństwie do polisy grupowej.
Reklama

Na co zwrócić uwagę

Bez względu na to, czy decydujemy się na wersję grupową czy na indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka, należy zapoznać się z jego warunkami. NNW dziecka swoją rolę spełni tylko wtedy, gdy będzie obejmować najpowszechniejsze urazy, jakim ulegają dzieci oraz cechować je będzie wysoka suma gwarancyjna. Należy też sprawdzić, jakie wyłączenia zawarł w umowie ubezpieczyciel i czy polisa działa całą dobę i cały tydzień, także poza placówką i w okresie wakacyjnym.

Co powinno obejmować ubezpieczenie przedszkolaka

Zazwyczaj ubezpieczenia przedszkolne oferują rodzicom zwrot kosztów za pobyt ich dziecka w szpitalu, jego leczenie a także za trwały uszczerbek na zdrowiu lub za poważne zachorowanie. Aby jednak polisa była w pełni satysfakcjonująca, warto zwrócić uwagę, czy zawiera ona wypłatę odszkodowania za takie zdarzenia jak:
  • pogryzienia, ukąszenia czy pokąsanie,
  • wstrząs mózgu na skutek wypadku,
  • złamania, zwichnięcia, skręcenia i związane z nimi interwencje chirurgiczne,
  • oparzenia oraz zatrucia pokarmowe.
Warto też sprawdzić, jakie rozszerzenia polisy proponuje ubezpieczyciel.
Reklama
Niektóre z nich mogą być bardzo przydatne, jak np. pomoc psychologa, który pomoże przepracować dziecku traumę po chorobie czy wypadku. Wykupienie polisy dla dziecka ma sens, bowiem niewielkim kosztem można zyskać spokój i pewność o kompleksową ochronę swojego dziecka, gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama