Co kupić dziecku, które wszystko ma? 6 sprawdzonych pomysłów
Udostępnij Google News
Dziecko

Co kupić dziecku, które wszystko ma? 6 sprawdzonych pomysłów

Wielu rodziców rekompensuje dzieciom swoją nieobecność drogimi gadżetami i innymi prezentami. Nie pytając nawet o zainteresowania dziecka, kupują wszystko jak leci, żeby chociaż w ten sposób pokazać pociechom, że mimo braku czasu dla nich o nich myślą. Kończy się to tak, że pokój dziecka jest zwykle przepełniony zabawkami, a gdy przychodzi czas urodzin czy Święta, goście nie mają pojęcia co mogą takiemu dziecku wręczyć. Co kupić dziecku, które wszystko ma? Postaramy się podpowiedzieć.

Niełatwo jest być Świętym Mikołajem

Ale przecież nie tylko Święta mogą być problematyczne w kwestii kupowania prezentów. Przy okazji Świąt, młodsze dzieci piszą przynajmniej listy, z których można wywnioskować z czego się ucieszą. Jeśli natomiast chodzi o urodziny czy inną okazję, to czasem bywa trudno kupić dziecku coś, co naprawdę może wpisać się w jego gusta. Najmądrzejszym wydaje się w takiej sytuacji zapytanie malucha o to, o czym marzy. Jednak gdy rodzice zasypują go prezentami może być trudno uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź, gdyż takie dziecko zwykle powie po prostu: „Nie wiem”.

Co kupić dziecku, które wszystko ma?

Są takie prezenty, które ucieszą MIMO WSZYSTKO. I to zarówno chłopców, jak i dziewczynki. I dziś chcemy Wam o nich opowiedzieć. Co kupić dziecku, które wszystko ma? Na przykład:

  • Zestaw do pieczenia ciasteczek. Ozdobne wałki, wielokształtne foremki, mix mieszanki, do której wystarczy dodać masło. To są oczywiście prezenty do wykorzystania wraz z rodzicem. Ale taki box zadowoli każde dziecko. Zabawa w kuchni to świetne rozwiązanie dla każdego.
  • Szukasz prezentu dla małego podróżnika? Kup mu mapkę – zdrapkę. Wtedy podróżowanie będzie jeszcze ciekawsze. Po każdym powrocie z kolejnej wycieczki będzie można zdrapać kolejne pole i tak kolekcjonować je, jedno po drugim.
  • Gry planszowe – to nie tylko opcja na rodzinne wieczory, choć wspólna gra w planszówki to coś wspaniałego. Ale jest też mnóstwo gier planszowych dla jednej osoby.
  • Aparat dla dzieci – za niewielkie pieniądze można kupić wodoodporny aparat, który może być dla dziecka spełnieniem marzeń. No bo które dziecko nie marzy obecnie o tym, aby zostać YouTube’rem? Chyba nie ma takiego dziecka.
  • Ciekawe warsztaty – to mogą być warsztaty z robotyki, albo z robienia domowej czekolady czy kosmetyków, a nawet kurs kulinarny.
  • Dodatkowe zajęcia – na przykład nauka jazdy konnej czy tańca. Kto wie, może dzięki takim prezentom dziecko odkryje swoje pasje?

Trudno jest kupić prezent dziecku, które wszystko ma. A jeszcze trudniej takiemu, które nie tylko wszystko ma, ale też niczym szczególnym się nie interesuje. Zawsze warto wcześniej zrobić jakiś wywiad – choćby z rodzicami dziecka i podpytać o to, czy maluch ma jakieś marzenia. A jeśli nie? W takim przypadku najłatwiej i najrozsądniej jest kupić skarbonkę i wrzucić do niej równowartość prezentu dla dziecka.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie