Buty Converse - marka z historią
Udostępnij Google News
Moda

Buty Converse - marka z historią

Trampki od lat stanowią kultowy element stylizacji. W swojej szafie mają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Każdy zestawia je z ulubionymi częściami odzieży, za każdym razem prezentując świetną kreację. To jedna z zalet butów marki Converse - świetnie wyglądają zestawione niemal ze wszystkim. Czy warto kupić markowe trampki? Jak sprawdzić, czy buty są oryginalne? Odpowiedź znajduje się w poniższym tekście.

Szkolne buty dla każdego

Trampki kojarzone są przede wszystkim z obowiązkowym obuwiem zmiennym w każdej szkole. Jak to się stało, że wiele lat po zakończeniu edukacji człowiek nadal chętnie wkłada stopy w szkolnym modelu obuwia? Przyczyną jest wygoda oraz komfort użytkowania, jakie gwarantują trampki Converse.
Zanim marka osiągnęła spektakularny, światowy sukces, jej właściciel - Marquis Mills Converse - prowadził niewielką fabrykę w USA, specjalizując się w produkcji gumowych podeszew. Początki przypadają na rok 1908, lecz pierwsze buty w całości wyprodukowane w fabryce ujrzały światło dzienne kilka lat później, w 1915 roku. Modelem zainteresował się koszykarz Chuck Taylor. Jego zachwyt i zaangażowanie w produkcję rozsławiły zarówno model obuwia, jak i markę Converse. Buty Chuck Taylor All Stars do dziś są jednym z najlepiej sprzedających się modeli na świecie.

Czy warto zainwestować w markowe buty Converse?

Popularność trampek sprawiła, że w sklepach jest ogromny wybór podobnych modeli, które można kupić praktycznie za kilkanaście złotych. Tymczasem ceny markowych trampek Converse to wydatek rzędu kilkuset złotych. Czy gra jest warta świeczki?
Markowe obuwie to przede wszystkim komfort i wygoda. Nawet osoby, które borykają się z odciskami, z ulgą stwierdzają, że każdy model butów Converse idealnie przylega do stopy i można je użytkować przez wiele godzin dziennie. Kolejną zaletą jest uniwersalny wygląd. Buty Converse to klasyka sama w sobie. Z łatwością można je dopasować do zwiewnej, kobiecej stylizacji, jak i do męskich jeansów. Co więcej, są łatwe w utrzymaniu czystości, a ich jakość wykonania i trwałość stanowią bezsporną kwestię.

Po czym rozpoznać oryginalne trampki?

Skala popularności obuwia Converse przekłada się na równie imponującą skalę podróbek. Warto pamiętać, że markowe trampki zawsze pakowane są w ochronny papier i kartonowe pudełko z logo firmy. Informacje zawarte na pudełku zawsze muszą zgadzać się z tym, co widnieje na metce wewnątrz języka każdego z butów.
Należy zwrócić uwagę na logo marki Converse. W oryginale umiejscowione jest ono z boku buta. Logo zawiera gwiazdkę w kolorze granatowym oraz podpis Chucka Taylora. Jest wykonane niezwykle starannie, tak samo jak same trampki - uwagę powinny przykuć ewentualne rozmycia, inny kolor logo czy materiał podeszwy (inny niż guma). Każda para trampek Converse posiada idealnie równe szwy i ma dodatkowo umieszczone logo z napisem Converse All Stars u szczytu języków.
Sama cena też powinna dać do myślenia - oryginalne markowe trampki z pewnością nie będą kosztować kilkudziesięciu złotych.

Partnerem materiału jest Eastend - Twoje buty Converse damskie.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie