Niezapomniane mikołajki w firmie? To możliwe!
Udostępnij Google News
Kariera

Niezapomniane mikołajki w firmie? To możliwe!

W pracy spędzasz ogromną część swojego życia. Nic dziwnego, że poza rutynowym wykonywaniem obowiązków starasz się umilić czas sobie i reszcie współpracowników. Każde święto celebrujesz nie tylko w domu, ale też w firmie, której jesteś częścią. Tak naprawdę, wszystkie powody, żeby spędzić dzień, inaczej niż zwykle są dobre. Poza wielkimi świętami jak na przykład Gwiazdką czy Nowym Rokiem warto też organizować coś w te mniejsze, choćby mikołajki. Wypadają one już 06 grudnia i są doskonałą okazją do dobrej zabawy i integracji w pracy.

Jak spędzić dzień w pracy, kiedy są mikołajki?

Tak naprawdę są różna opcje, ale dobrym rozwiązaniem są drobne upominki dla wszystkich osób z firmy/ działu leżące przy ich stanowiskach pracy i udekorowanie biura. Lampki od razu wprowadzają świąteczny nastrój i na ten konkretny dzień i na pozostałe, pochmurne zimowe dni, a nawet tygodnie.
Czasem też udaje się mieć dłuższe przerwy albo wyjść wcześniej do domu. Idealnym i pewnie uwielbianym przez wszystkich zwyczajem są premie i podwyżki dawane w święto mikołaja.

Mikołajki - 6 grudnia pora porozdawać prezenty

Chyba wszyscy czekają tego dnia na upominki. Popularnym zwyczajem jest losowanie osoby, którą obdaruje się prezentem. Żeby nie było nudno, wprowadza się dodatkowe warunki, na przykład prezent musi zaczynać się na tę samą literę co imię obdarowanej osoby, albo nawiązywać do jej charakteru. Kwoty, które przeznacza się na upominek, są specjalnie na tyle małe, żeby kupująca osoba musiała wymyślić coś oryginalnego i nieoczywistego.

Pracownicy w biurze w czapkach mikołaja. Na krześle będzie siedzi człowiek w z prezentami. Canva

Strój do pracy na mikołajki

Czy tego dnia obowiązuje jakiś specjalny dress code? Oczywiście! To znaczy, jeśli uzna się czapkę mikołaja za element firmowego stroju. Dobrze mieć na sobie jakiś gadżet albo nawiązujący do aktualnego święta, to może być opaska z rogami i uszami renifera, coś czerwonego czy w gwiazdkowe wzory. Hitem może się okazać świąteczny sweter.

Mikołajkowe atrakcje

Na mikołaja organizowane są również firmowe wyjścia, na przykład na lasery, kręgle, gokarty czy do restauracji. To dobra okazja, żeby się zintegrować i odpocząć od obowiązków. Zdarza się też, że pracodawcy wydają przyjęcie dla swojego zespołu. Pracownicy nierzadko zapraszani są razem ze swoimi rodzinami.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie