Świąteczne drinki na tle choinki.

Niezapomniane mikołajki w firmie? To możliwe!

W pracy spędzasz ogromną część swojego życia. Nic dziwnego, że poza rutynowym wykonywaniem obowiązków starasz się umilić czas sobie i reszcie współpracowników. Każde święto celebrujesz nie tylko w domu, ale też w firmie, której jesteś częścią. Tak naprawdę, wszystkie powody, żeby spędzić dzień, inaczej niż zwykle są dobre. Poza wielkimi świętami jak na przykład Gwiazdką czy Nowym Rokiem warto też organizować coś w te mniejsze, choćby mikołajki. Wypadają one już 06 grudnia i są doskonałą okazją do dobrej zabawy i integracji w pracy.
Reklama

Jak spędzić dzień w pracy, kiedy są mikołajki?

Tak naprawdę są różna opcje, ale dobrym rozwiązaniem są drobne upominki dla wszystkich osób z firmy/ działu leżące przy ich stanowiskach pracy i udekorowanie biura. Lampki od razu wprowadzają świąteczny nastrój i na ten konkretny dzień i na pozostałe, pochmurne zimowe dni, a nawet tygodnie. Czasem też udaje się mieć dłuższe przerwy albo wyjść wcześniej do domu. Idealnym i pewnie uwielbianym przez wszystkich zwyczajem są premie i podwyżki dawane w święto mikołaja.

Mikołajki - 6 grudnia pora porozdawać prezenty

Chyba wszyscy czekają tego dnia na upominki. Popularnym zwyczajem jest losowanie osoby, którą obdaruje się prezentem. Żeby nie było nudno, wprowadza się dodatkowe warunki, na przykład prezent musi zaczynać się na tę samą literę co imię obdarowanej osoby, albo nawiązywać do jej charakteru. Kwoty, które przeznacza się na upominek, są specjalnie na tyle małe, żeby kupująca osoba musiała wymyślić coś oryginalnego i nieoczywistego.
Pracownicy w biurze w czapkach mikołaja. Na krześle będzie siedzi człowiek w z prezentami.
Canva

Strój do pracy na mikołajki

Czy tego dnia obowiązuje jakiś specjalny dress code? Oczywiście! To znaczy, jeśli uzna się czapkę mikołaja za element firmowego stroju.
Reklama
Dobrze mieć na sobie jakiś gadżet albo nawiązujący do aktualnego święta, to może być opaska z rogami i uszami renifera, coś czerwonego czy w gwiazdkowe wzory. Hitem może się okazać świąteczny sweter.

Mikołajkowe atrakcje

Na mikołaja organizowane są również firmowe wyjścia, na przykład na lasery, kręgle, gokarty czy do restauracji. To dobra okazja, żeby się zintegrować i odpocząć od obowiązków. Zdarza się też, że pracodawcy wydają przyjęcie dla swojego zespołu. Pracownicy nierzadko zapraszani są razem ze swoimi rodzinami.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Prezent na mikołajki i czapka mikołaja.
Grudzień to miesiąc wydatków, za pasem Gwiazdka, kolacja wigilijna, świąteczne prezenty. A jeszcze wcześniej — mikołajki. Także na ten dzień trzeba poszukać jakichś upominków dla bliskich. Problemem są oczywiście pieniądze. Jak znaleźć coś, na co nie wydasz fortuny, a jednocześnie nie będzie kolejnym, ciśniętym w kąt drobiazgiem? Jeśli nie masz pomysłu na odpowiedni upominek, zobacz listę 9 prezentów na mikołaja do 50 złotych.
Kolorowe prezenty na mikołaja dla dzieci.
Mikołajki to czas, którego dzieci nie mogą się doczekać. Niecierpliwie wyglądają mikołaja i upominków. Cieszą się też ze świątecznej atmosfery, wszechobecnych dekoracji, nastrojowej muzyki i mrugających lampek. A dorośli... z duszą na ramieniu szukają odpowiednich podarunków. Problem jest tym większy, że młodzi ludzie szybko rosną i to, co było dobre rok temu, teraz już się nie sprawdza. Jeśli też nie wiesz, co dać w prezencie na mikołaja dla dzieci — sprawdź naszą listę.
jak zapakować prezenty na mikołajki
Jak zapakować prezent na Mikołajki, gdy czasu coraz mniej, a Tobie zależy na tym, aby zrobić to jak najlepiej? Pakowanie prezentów, choć z pozoru nie wydaje się czymś skomplikowanym, to jednak wymaga odrobiny kreatywności i wyczucia estetyki. Dzielimy się z Tobą sprawdzonymi pomysłami, które zwracają uwagę i są przede wszystkim proste do wykonania. W większości przypadków skorzystasz z tego, co masz już w domu.
Reklama
Reklama
Reklama