8 sprawdzonych sposobów na suche dłonie
Udostępnij Google News
Uroda

8 sprawdzonych sposobów na suche dłonie

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, chcemy aby wyglądały pięknie i zdrowo. Niestety praca i dbanie o dom, kontakt z detergentami mogą je bardzo niszczyć i wysuszać, przez co skóra wydaje się być znacznie starsza, biała, popękana i nieestetyczna. Co robić aby tak nie było? Oto kilka sposobów na piękne i nawilżone dłonie. Pokazujemy zarówno na co możesz liczyć w gabinecie kosmetycznym jak i co zrobić samodzielnie w domu.

1. Parafina

Zabieg parafinowy w gabinecie kosmetycznym nie należy do kosztownych, można go wykonać przy okazji manicuru. Dłonie będą po nim piękne i odżywione, a my poczujemy się wspaniale szczególnie zimą, bo posiedzimy w ciepłych rękawiczkach i się rozgrzejemy. Można również zakupić zestaw do parafiny i wykonywać ten zabieg samodzielnie w domu.

2. Zabieg odżywczy

W zależności od tego na jakich produktach pracuje nasza kosmetyczka będziemy miały do wyboru różnego rodzaju zabiegi odżywcze połączone z peelingiem i manicurem. Z salonu na pewno wyjdziemy z pięknymi dłońmi.

3. Domowa kuracja ratunkowa

Po kąpieli na dłonie nakładamy maść witaminową lub krem tłusty, nawilżający – grubą warstwą. Na to foliowe rękawiczki i bawełniane i tak kładziemy się spać. Zwiększy się wchłanianie substancji z kosmetyku.

4. Krem do rąk

Warto mieć ich kilka: przy łóżku, w kuchni, w łazience, w torebce. Po każdym myciu rąk, zmywaniu naczyń, sprzątaniu, gdy mamy chwilę i przed snem smarujmy ręce. Będą bardziej zadbane.

5. Rękawiczki

Domowe czynności wykonuj w ochronnych rękawicach, aby ochronić dłonie przed działaniem detergentów. Taka profilaktyka pomoże właściwie dbać o dłonie.

6. Peeling kawowy

Codziennie wykonujmy taki zabieg. Mieloną kawę zalewamy wrzątkiem aby powstała maź, następnie odlewamy wodę i nakładamy na dłonie.

7. Ziemniaki

Gotujemy dwa duże w mundurkach, obieramy, zagniatamy widelcem, dodajemy żółtko jajka i łyżkę ciepłego mleka – dokładnie mieszamy. Nakładamy na suche dłonie, nakrywamy gazą, spłukujemy po 15 minutach.

8. Sól/ cukier

Jedną łyżkę oliwy z oliwek, do której dodajemy jedną łyżkę soli lub cukru. Wcieramy w dłonie i spłukujemy. Taki zabieg powtarzamy codziennie.

Najważniejsza będzie codzienna pielęgnacja i dbanie zarówno o dłonie jak i paznokcie. Jeśli paznokieć się złamie, nie obgryzamy tylko obcinamy i piłujemy. Warto stosować odżywki i balsamy. Wszystkie dodatkowe zabiegi również pomogą nam w zachowaniu pięknych rąk na długie lata. I będziemy dzięki temu pewniejsze siebie i znacznie bardziej zadowolone, gdyż dłonie są jedną z rzeczy, na które zwracamy w swoim wyglądzie szczególną uwagę.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie