Biust

Jak dbać o biust?

Biust z całą pewnością stanowi jeden z atrybutów kobiecości. Jest elementem na którą faceci częściej zwracają uwagę w naszym ciele. Nic więc dziwnego że chcemy aby był idealny abyśmy mogły czuć się piękne, zmysłowe i kobiece. Coraz mniej zaskakujący staje się dla nas fakt przeprowadzania przez wiele pań operacji plastycznych, w trakcie których powiększają lub poprawiają biust. Zanim jednak zaczniemy inwestować wielkie sumy w chirurgiczą poprawę urody warto wypróbować liczne sposoby, które pozwalają właściwie pielęgnować biust. Z pewnością go nie powiększą, jednak mogą wpłynąć na jędrność i ogólny wygląd.
Reklama
Oto nasze sposoby na odpowiednią dbałość o biust:

Dieta

Zdrowe odżywianie wpływa na każdy element naszego ciała, w tym również na biust. Zdrowa dieta oddziałuje na utrzymanie prawidłowej wagi ciała i unikanie efektu jojo. Wszelkie wahania masy ciała są niekorzystne dla biustu, ponieważ źle wpływają na poziom jego elastyczności. Również zawarte w warzywach i owocach przeciwutleniacze pomagają zwalczać wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia się.

Skóra

Nasza skóra na biuście oraz dekolcie jest niezwykle delikatna. Bardzo istotna jest stała i odpowiednia pielęgnacja. Każdego dnia stosujemy właściwe kremy nawilżające i odżywcze. 2 razy na tydzień stosuj delikatny peeling lub szorstką rękawicę, dzięki czemu zetrzesz martwy naskórek. W czasie rozprowadzania jakichkolwiek preparatów na biuście wmasowuj je okrężnymi ruchami, od dołu do góry.
Reklama
Twoje piersi bardzo lubią wszelkie masaże, gdyż sprawiają one, że stają się jędrniejsze. W czasie kąpieli unikaj korzystania z gorącej wody. Wskazane jest polewanie biustu z prysznica naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. Niektóre osoby nie są w stanie wytrzymać chłodu, wówczas warto myć się letnią wodą.

Sport

Odpowiednie ćwiczenia i dbanie o sylwetkę sprawiają że biust nie opada i utrzymuje się na właściwej pozycji. Polecamy basen, który pozytywnie wpływa na całą sylwetkę. Jeśli nie lubisz pływania wybierz siłownie ale zadbaj o właściwy strój, sportowy stanik powinien sztywno przytrzymywać piersi w trakcie różnych form aktywności. Ćwicz mięśnie utrzymujące biust, bo on sam składa się z tkanki tłuszczowej, więc nie da się go wymodelować.
Reklama
Jednak mięśnie klatki piersiowej oraz ramion podniosą go do góry.

Biustonosz

Aby biust dłużej zachował jędrność warto zakładać na noc sportowy stanik, który uchroni piersi przed działaniem grawitacji i obwisaniem. Biustonosze na co dzień powinny być odpowiednio dobrane. Nie mogą powodować otarć, podrażnień. Nie powinien prowokować układania się biustu w nienaturalnym kształcie, zaś wskazane jest jego piękne modelowanie. Materiały powinny być naturalne, gdyż sztuczne mogą powodować przegrzanie i odparzenia a tego również chcemy uniknąć. Właściwa bielizna znacząco wpływa na utrzymanie pięknego biustu na długie lata, jest jednak to aspekt często pomijany. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama