6 domowych naturalnych sposobów na wybielanie zębów

6 domowych naturalnych sposobów na wybielanie zębów

Nasze zęby wraz wiekiem, ale także z powodu barwników zawartych w jedzeniu oraz piciu tracą swój śnieżnobiały blask. Co zrobić, żeby go odzyskać i cieszyć się pięknym, promiennym uśmiechem każdego dnia? Wykorzystaj domowe, naturalne sposoby, które nie opustoszą Twojego portfela, a dadzą naprawdę satysfakcjonujący efekt.
Reklama
  1. Soda oczyszczona
Ma ona silne właściwości wybielające. Są dwa triki jej stosowania. Pierwszy jest prosty i oczywisty – wystarczy, że przepłuczemy jamę ustną roztworem wody z sodą oczyszczoną. Jeśli jednak niezbyt dobrze znosimy specyficzny smak sody, równie dobrze możemy zanurzyć samą szczoteczkę w roztworze i rozprowadzić go po samym uzębieniu. Należy jednak pamiętać, żeby zachować ostrożność, ponieważ zbyt częste stosowanie tej metody może osłabić kondycję szkliwa.
  1. Truskawki
Wystarczy, że zmiksujemy lub po prostu starannie rozdrobnimy widelcem kilka truskawek i produkt, który otrzymamy będziemy wcierać w zęby. Truskawki zawierają naturalny, więc też mało szkodliwy kwas, który w perfekcyjny sposób usunie plamy po piciu oraz jedzeniu.
Reklama
Po kilku minutach należy wypłukać jamę ustną za pomocą wody.
  1. Olej kokosowy
Tak samo, jak w przypadku truskawek, jest to nieszkodliwy, naturalny sposób na wybielenie naszych zębów. Nie musimy tworzyć żadnych skomplikowanych mieszanek. Możemy płukać jamę ustną samym olejem kokosowym bez dodatków, jak i wymieszać go z pastą do zębów i w ten sposób czyścić. Olejek w perfekcyjny sposób usunie niechciane przebarwienia.
  1. Ocet jabłkowy
Szczególnie dedykowany jest palaczom oraz smakoszom kawy. Jeśli chcemy zniwelować skutki uboczne tych dwóch używek, płuczmy jamę ustną octem jabłkowym. Należy jednak pamiętać o szkodliwym działaniu octu na szkliwo.
Reklama
Z tego względu bezpośrednio po zabiegu trzeba dokładnie wyszczotkować zęby.
  1. Mieszanka proszku do pieczenia z wodą utlenioną
Mieszamy ze sobą te dwa składniki i tworzymy z nich swego rodzaju pastę. Taki rodzaj mieszanki dokładnie wcieramy w nasze zęby. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich zarazków, które zadomowiły się w jamie ustnej oraz plam, które psują efekt pięknego uśmiechu.
  1. Orzechy i nasiona
Jedzmy je po posiłku lub wypiciu kawy czy też wina – substancji, które barwią nasze zęby. Nie dość, że orzechy i nasiona są niesamowicie zdrowe i mają wiele pozytywnych wartości odżywczych, to dodatkowo w świetny sposób ze względu na swoją strukturę czyszczą zęby z przebarwień.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama