Jak pokonać strach przed ginekologiem?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pokonać strach przed ginekologiem?

Ginekolog jest to bardzo ważny specjalista w życiu każdej z nas, u którego powinnyśmy się regularnie pojawiać. Każda z nas powinna stawić się u niego przynajmniej raz do roku. Jest to niesamowicie istotne dla naszego ogólnego stanu zdrowia i spokoju ducha. Dlaczego więc tak duże grono kobiet obawia się wizyty u ginekologa?

Strach jest największy, kiedy czeka nas pierwsza konfrontacja z gabinetem ginekologicznym. Jednak wiele kobiet nabywa także urazu, gdy ich poprzedni ginekolog zaskoczył ich czymś "niemiłym". Co zrobić, żeby przełamać lęk? Po pierwsze należy znaleźć odpowiedniego, delikatnego ginekologa - najlepiej z polecenia. Mamy wtedy większą pewność, że wszystko przebiegnie bez zbędnego stresu.

Lęk to jedna kwestia. Drugą, która blokuje nas równie mocno, a może i bardziej, jest wstyd. Jak go przełamać? Jeśli wstydzimy się tego, że musimy stanąć nago przed lekarzem mężczyzną, wybierzmy Panią ginekolog. Pamiętajmy jednak, że ginekolog przyjmuje dziennie kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt pacjentek. To jest jego praca i traktuje ją tak samo jak Ty swoją. Po prostu ma dbać o nasze zdrowie.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że regularne badania ginekologiczne są bardzo ważną kwestią. Jak wiadomo układ rozrodczy jest dla kobiety niezwykle istotny i powinien podlegać regularnej kontroli. Pamiętajmy o badaniu cytologicznym, które pozwala na ewentualne, wczesne wykrycie rozwijającej się choroby nowotworowej. Raz do roku mamy prawo do BEZPŁATNEGO badania cytologicznego, więc tym bardziej powinnyśmy z niego korzystać. Według specjalistów, cytologia wykonywana raz do roku to minimum!

Absolutnie każda kobieta, która zdecydowała się na rozpoczęcie współżycia, powinna regularnie umawiać się i pojawiać na wizytach u lekarza ginekologa i poddać się zalecanym przez niego badaniom. Nie każda z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że kobiety, które ukończyły 20 rok życia, również powinny się regularnie badać. Ginekolog oprócz wykluczenia poważnych chorób, podpowie i pokaże nam jak odpowiednio badać swoje piersi oraz pomoże w dobraniu odpowiedniej antykoncepcji. Odpowie także na wszystkie nurtujące nas pytania. Odpędź swoje lęki i zadbaj o siebie i swoje zdrowie!

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie