Sprawdzone patenty na udany makijaż i demakijaż
Udostępnij Google News
Uroda

Sprawdzone patenty na udany makijaż i demakijaż

W sklepach można kupić coraz wyższej jakości kosmetyki do makijażu i demakijażu. Niestety dobre kosmetyki są drogie, a poza tym nie zawsze spełniają wszystkie wymagania. Na doskonały makijaż oraz dobrze wykonany demakijaż jest kilka prostych domowych sposobów.

 

Pięknie zakręcone rzęsy

Oglądając reklamy w telewizji można się dowiedzieć, że najpiękniej podkręcone rzęsy mają kobiety stosujące ten lub inny reklamowany tusz. Warto jednak wiedzieć, że do podkręcania tych malutkich włosków doskonale nadaje się stosowana od dziesięcioleci zalotka. Można jej używać na zimno, wówczas rzęsy wspaniale się zawijają, aczkolwiek zdarza się, że szybko się prostują. Jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie przed skorzystaniem z zalotki delikatnie podgrzej ją suszarką.

 

Zbyt miękka kredka do oczu

Dobra kredka do oczu powinna być miękka, tak, aby łatwo i wygodnie można było nią rysować kreski na powiece. Niestety miękka kredka ma poza zaletami także jedną, bardzo dużą wadę – trudno ją dobrze naostrzyć. Wprawdzie w drogeriach dostępne są specjalne temperówki do kredek, niemniej jednak nie zawsze w pełni sprawdzają się temperując miękkie rysiki. Dlatego zanim zaczniesz ostrzyć ulubioną kredkę, włóż ją na godzinkę do zamrażarki. Rysik stężeje i łatwo zatemperujesz kredkę, która będzie idealna do wykonania kolejnego makijażu.

 

Czerwone zęby – to nie dla mnie

Używając do makijażu ciemnej szminki można wraz z ustami pomalować zęby. Zazwyczaj robimy to zupełnie nieświadomie. Niestety zęby z czerwonymi plamkami nie prezentują się zbyt atrakcyjne. Dlatego też warto pamiętać, aby po umalowaniu ust przyłożyć do nich chusteczkę higieniczną, która delikatnie zbierze nadmiar kosmetyku. Dzięki temu będziesz miała pewność, że usta wyglądają cudownie, a żeby są nadal białe.

 

Szybki i skuteczny demakijaż

Coraz więcej kosmetyków do makijażu jest wodoodpornych, przez co sama woda, tonik czy płyn micelarny nie dają sobie z nimi rady. Jeśli korzystasz z takich kosmetyków powinnaś zainwestować w dwufazowy płyn do demakijażu, który zmywa zarówno wodoodporne jak i zwykłe kosmetyki. Innym sposobem na skuteczny demakijaż jest wykorzystanie do tego celu oleju kokosowego. Wystarczy niewielką ilość nanieść na wilgotny wacik, a następnie przyłożyć go np. do powiek. Makijaż sam się rozpuszcza.  Po chwili możesz go delikatnie zetrzeć. Dzięki olejowi i niewielkiej ilości wody nie ma potrzeby silnego pocierania, aby usunąć resztki makijażu. Olej kokosowy to bardzo dobry kosmetyk i warto mieć go w domu. Można go dostać w drogeriach ale również w sklepach spożywczych, szczególnie tych, gdzie sprzedawane są artykuły do przygotowywania potraw azjatyckich.

 

Dzisiejsze kosmetyki pozwalają odmłodzić twarz  lub sprawić, że będzie ona piękniejsza i bardziej wyrazista. Warto jednak pamiętać, że czasami proste, domowe triki znacznie ułatwią uzyskanie oczekiwanego efektu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie