Nawilżanie skóry, co musisz wiedzieć

Nawilżanie skóry, co musisz wiedzieć

Nawilżanie skóry to jeden  z podstawowych zabiegów kosmetycznych. Większości z nas wydaje się, że jest to czynność bardzo prosta. Jak się jednak okazuje wcale tak nie musi być. Nieumiejętne nawilżanie sprawia, że skóra traci swój piękny wygląd. Zobacz, co należy wiedzieć o prawidłowej pielęgnacji twarzy.
Reklama
   Nawilżanie i nawadnianie Większość procesów zachodzących w komórkach skóry przebiega w środowisku wodnym, stąd też bardzo ważne jest, aby była ona odpowiednio nawilżona. Niestety kremy nawilżające zapewniają odpowiednią ilość wody jedynie zewnętrznym warstwom skóry. Dlatego bardzo ważne jest również  nawodnienie skóry od wewnątrz. Można tego dokonać pijąc 1,5-2 litrów płynów dziennie.   Do skóry suchej niezbędne są odpowiednie kosmetyki Skóra sucha nie produkuje odpowiedniej ilości substancji lipidowych, przez co znacznie łatwiej odparowuje z niej woda.  Dlatego wybierając kosmetyki nawilżające do tego typu skóry należy zwrócić uwagę na ich skład. Powinny zawierać m.in. ceramidy, lipidy lub niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które odbudowują warstwę ochronną skóry.
Reklama
Drugą grupą składników zawartych w kremach nawilżających powinny być te, które ułatwiają zatrzymywanie wody w skórze m.in. kwas hialuronowy czy mocznik.   Skórę tłustą można odwodnić Wydaje Ci się, że skóra tłusta jest zawsze dobrze nawodniona? Otóż nie. Często zdarza się, że kobiety ze skórą przetłuszczającą się mają problemy z jej nawilżeniem. Jest to związane z korzystaniem z silnie wysuszających kosmetyków. Ich zadaniem jest usunięcie z powierzchni skóry nadmiaru sebum, ale równocześnie zmywają warstwę ochronną, która zabezpiecza skórę przed wysuszeniem. Przesuszenie skóry sprawia, że staje się ona mniej odporna na czynniki zewnętrzne, co jeszcze nasila problemy skórne.   Skóra nawilżona wygląda młodziej Wygląd skóry w dużej mierze zależy od jej nawodnienia i nawilżenia.
Reklama
Jeśli ilość wody jest wystarczająca, wówczas poszczególne struktury wewnętrzne są elastyczne i zapewniają piękny wygląd. Wystarczy nawet niewielkie przesuszenie skóry, aby włókna kolagenowe straciły swoją elastyczność i na twarzy pokazały się delikatne zmarszczki.   Inne nawilżenie zimą, inne latem Kosmetyki nawilżające powinny się zmieniać wraz ze zmianami pogody, ponieważ powód wysychania skóry zmienia się wraz z porami roku. Latem ważne jest, by stosować kremy posiadające wysoki filtr UV, który będzie ochraniał skórę przed promieniowaniem. Krem na lato powinien mieć lekką konsystencję, aby mógł szybko się wchłonąć i nie pozostawiać tłustej warstwy na skórze. W zimie lepiej wybierać kremy o nieco gęstszej konsystencji, które poza nawilżeniem pozostawią na skórze również warstwę ochronną.
Reklama
Warto też pamiętać, by także zimą używać kemów z filtrem UV chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem.   Skórę można nawilżyć za mocno Zazwyczaj mówi się o przesuszeniu skóry warto jednak wiedzieć, że można ją również nawilżyć zbyt mocno. Taka sytuacja pojawia się zazwyczaj, gdy przez długi czas stosuje się kosmetyki zawierające składniki niepozwalające na swobodne odparowywanie wody z naskórka. Aby zapobiec takiej sytuacji należy zawsze pamiętać o dokładnym oczyszczaniu skóry z makijażu oraz innych nakładanych na nią kosmetyków.   By skóra wyglądała pięknie musi być dobrze nawodniona. Jak się okazuje nie jest to wcale łatwy zabieg. Trzeba pamiętać, że nieumiejętna pielęgnacja może sprawić, że cera stanie się zbyt sucha albo zbyt nawilżona.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama