Jak pobudzić i przyspieszyć metabolizm?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pobudzić i przyspieszyć metabolizm?

Metabolizm - często o nim słyszymy, myślimy i odczuwamy to, w jaki sposób funkcjonuje. Jeżeli wiesz, że w Twoim przypadku należałoby go nieco pobudzić, nie zwlekaj - zrób to. Najlepiej, jeśli dokonasz tego za pomocą naturalnych sposobów i prostych trików. To, jak funkcjonuje nasz metabolizm ma ogromny wpływ na naszą sylwetkę, ale także i na nasze zdrowie.

Po pierwsze - woda z cytryną!

Jeśli zdecydujesz się na picie wody z cytryną, pamiętaj o tym, że trzeba ją wypić tuż po wstaniu z łóżka, przed śniadaniem. Należy wypić na raz 250 ml wody. Pomoże nam to w wyeliminowaniu zaparć i oczyszczeniu organizmu z toksyn. Oprócz porannego picia wody z cytryną, pamiętajmy o regularnym nawadnianiu organizmu przez cały dzień. Należy wypijać około 2 do 3 litrów wody dziennie.

Zadbaj o swoją dietę!

Chcąc usprawnić nasz proces trawienia, spożywaj następujące produkty: imbir, który rozgrzewa i ułatwia trawienie, zieloną herbatę, która pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz papryczki chilli, które przyspieszają metabolizm.

Spożywaj 4 do 5 posiłków dziennie

Jeśli będziesz stosowała się do powyższego zalecenia i spożywała posiłki co 3 godziny, nie pozwolisz by Twój organizm spowolnił trawienie pokarmów. Regularne jedzenie sprawia, że organizm nie magazynuje nic "na później" i wszystko trawi na bieżąco. Co istotne, pamiętajmy o pełnowartościowym śniadaniu z rana i lekkiej kolacji kilka godzin przed snem. Pamiętajmy także o zróżnicowaniu naszej diety. Codziennie należy spożywać około 30 procent tłuszczów, 20 procent białek i 50 procent węglowodanów. Możemy być pewni, że dzięki takim proporcjom nasze trawienie będzie funkcjonowało prawidłowo.

Suplementy

Postaw na chrom, który pomoże ustabilizować poziom cukru we krwi. Dodatkowo bierz magnez, który uaktywni enzymy, które dostarczą nam energii oraz wapń, który zajmie się uregulowaniem pracy układu nerwowego.

Wysiłek fizyczny to podstawa!

Wysiłek fizyczny jest najlepszym sposobem na zdrowe i całkowicie nieszkodliwe pobudzenie metabolizmu. Jeśli zdecydujesz się na poranny trening, Twój organizm zacznie wydzielać upragnione endorfiny i pozwoli Ci funkcjonować na pełnych obrotach przez cały dzień.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie