5 pomysłów na tanie podróżowanie
Udostępnij Google News
Urlop

5 pomysłów na tanie podróżowanie

Wakacje to czas na podróżowanie. Niestety często zdarza się, że finanse nie pozwalają nam na latanie samolotem, pięciogwiazdkowy hotel i jedzenie w najlepszych restauracjach. Warto jednak pamiętać, że istnieją sposoby na poznawanie świata z niewielkim zapasem gotówki. Zobacz jak można obniżyć koszty wakacyjnego wypoczynku.

  1. Oferty last minute

Oferty last minute to bardzo dobry sposób na, zorganizowane wakacje z dużą zniżką. Warto szukać takich ofert na stronach internetowych biur podróży. Wprawdzie wymaga to sporo zachodu, ale szczęśliwcy znajdują oferty nawet  za 1/3 normalnej ceny. Takie obniżki pojawiają się bardzo często 2-3 dni przed wyjazdem, dlatego powinnaś mieć wszystkie niezbędne do wyjazdu rzeczy przygotowane już wcześniej. Nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się ta idealna oferta dla Ciebie.

  1. Wakacje poza sezonem

W Polsce sezon urlopowy trwa od maja do września. W tym okresie ceny w hotelach czy restauracjach są najwyższe. Poza sezonem znacznie spadają. Podobnie jest w innych krajach. Warto jednak wiedzieć, że nie w każdym państwie sezon urlopowy pokrywa się z obowiązującym w naszym kraju. Dlatego też planując urlop, w miarę możliwości, wybieraj okres przed lub po sezonie. Dzięki temu sporo pieniędzy uda Ci się zaoszczędzić.

  1. Tanie spanie

Na wakacjach najwięcej pieniędzy pochłaniają noclegi. Jeśli chcesz zaoszczędzić wybieraj najtańsze opcje. Doskonale sprawdza się spanie w namiotach. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego sprzętu możesz mieć noclegi niemal za darmo. Innym tanim noclegiem są przyczepy kampingowe i kampery, aczkolwiek niewielu szczęśliwców jest posiadaczami takich pojazdów. Jeśli żadna z tych opcji nie spełnia Twoich wymagań, wówczas możesz poszukać tanich noclegów w hostelach, gospodarstwach agroturystycznych czy schroniskach. W takich miejscach ceny są znacznie niższe niż w hotelach.

  1. Oszczędne podróżowanie

Niezależnie od tego, gdzie chcesz wypoczywać, musisz się tam w jakiś sposób dostać. Jeśli to daleko i konieczna jest podróż samolotem, musisz liczyć się dość dużymi kosztami. Warto jednak wiedzieć, że znawcy tematu taniego podróżowania mają wiele pomysłów na obniżenie kosztów. Wśród nich jest „polowanie” na promocje. Zdarzają się dość często wyprzedaże czy akcje promocyjne, które pozwalają na zakup biletu za połowę, a niekiedy nawet 1/3 jego ceny. Jeśli podróż wakacyjna nie wymaga przelotów samolotem, wówczas warto spróbować podróżowania tanimi połączeniami autobusowymi, pociągami lub autostopem.

  1. Tanie jedzenie

Na liście wakacyjnych wydatków drugą pozycją jest niewątpliwie jedzenie. Aby zmniejszyć nakłady na żywność najlepiej zrezygnować z posilania się w restauracjach. Warto wiedzieć, że bary czy jadłodajnie są zazwyczaj znacznie tańsze. Jeśli to możliwe warto przygotowywać posiłki we własnym zakresie, wówczas cena wyżywienia może spaść nawet o kilkadziesiąt procent.

Wakacyjne wyjazdy to zazwyczaj spory wydatek. Nakłady na przejazdy, noclegi i wyżywienie to kwoty sięgające kilkuset a niekiedy nawet kilku tysięcy złotych. Jak się jednak mogłaś przekonać, można podróżować taniej.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie